ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A történelmi esély történelmi felelősséggel jár

Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes szerint a kétharmados győzelemmel történelmi esélyt és történelmi felelősséget kapott a Fidesz, hogy Magyarországot arra az útra vigye, amelyik a gazdasági növekedéshez, a függetlenséghez, a szabadsághoz, az egyenjogúsághoz és a jövő Magyarországának megteremtéséhez vezet.
Létrehozva: 2011. március 26., 17:38 | Utoljára frissítve: 2011. március 27., 10:23
nyomtat küld

"Olyan időszakban vagyunk, és olyan időszak előtt állunk, amely (...) fegyelmezett munkát igényel a részünkről is; tudnunk kell, hogy miben hiszünk, tudnunk kell, hogy mit követünk, és együtt kell gondolkoznunk, együtt kell dolgoznunk. Most nincs itt a széthúzásnak az ideje" - mondta a miniszterelnök-helyettes szombaton Kaposváron a Fidelitas választmányi ülésén, az Új úton Magyarország címmel tartott konferenciabeszélgetésen.

Mindenki számára világosnak kell lennie, hogy a Fidesz olyan politikai közösség, amely az elmúlt évek során nemcsak erőssé kovácsolódott, hanem egymás iránt kölcsönös tiszteletet és kölcsönös megértést tanúsító tagokból áll - szögezte le a politikus. Hozzátette: ebből a szempontból stratégiai jelentősége van a Fidelitasnak a Fidesz politikai közösségén belül. "Önök a Fidesz jövője, de nemcsak a Fidesz jövője, hanem önök Magyarország jövője is" - hangsúlyozta Navracsics Tibor a csaknem háromszáz résztvevő előtt.

A Fidesz céljairól szólva kifejtette: ezek az 1988-ban megfogalmazott alapcélhoz képest nem változtak. A cél ma is a "szabad, független, demokratikus Magyarország, ahol a jogállamot senki és semmi nem csorbíthatja, ahol senki és semmi nem szabhatja meg nekünk, hogy milyen módon, hogyan kívánjunk élni, és ahol mi magunk alakítjuk a saját sorsunkat". "Nekünk olyan Magyarországot kell építenünk, és olyan Magyarországra szövetkeztünk, amely mindenkinek megadja azt a lehetőséget, hogy itt Magyarországon boldoguljon, hogy ne kelljen elvándorolnia a boldogulás érdekében" - hangsúlyozta.

Hozzátette: ezért kezdték meg a közigazgatási, az adó- és a gazdaságpolitikai reformot, ezért kellett "búcsút inteni" a Nemzetközi Valutaalapnak, ezért indították el az Új Széchenyi Tervet, és ezért készítik elő a Széll Kálmán Terv szellemében azokat a konkrét lépéseket, amelyek lehetővé teszik, hogy Magyarország nemcsak versenyképes, hanem olyan versenyelvű gazdasággá váljon, ahol mindenki számára világosnak kell lennie, hogy munka nélkül nincsen boldogulás - sorolta.

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes a választmány ülésén a magyar nemzetpolitikáról beszélt, amely elmondása szerint két pilléren nyugszik. A legfontosabb az, hogy a világon bárhol élő magyarok állampolgárságot szerezhessenek anélkül, hogy a szülőföldjüket el kellene hagyniuk - hangsúlyozta, hozzátéve: ennek a lehetőségét megteremtették, "tehát a magyar nemzetet közjogi értelemben egyesítettük".

A következő feladat az lesz, hogy azon az alapon, amelyet az új alkotmány megteremt, minden magyar állampolgárnak, bárhol él a világban, szavazati joga legyen - jelezte a politikus. Semjén Zsolt a határon túli magyar politika szempontjában fontosnak nevezte, hogy "etnikai alapú" magyar pártok legyenek, ennek feladása ugyanis "a magyar ügy feladását is jelentené".

Tállai András az önkormányzati rendszer átalakításáról szólva közölte, hogy mindenkit megnyugtat: nem csorbulnak az önkormányzatok jogai, ugyanakkor elkerülhetetlen az önkormányzati rendszer átalakítása. "Ha nem változtatunk, akkor az önkormányzatok többsége összeomlik" - mutatott rá a Belügyminisztérium államtitkára, hozzátéve: olyan önkormányzatot kell kialakítani, amely nem termeli tovább a működési hiányt és az adósságot.

Az államtitkár szerint újra kell szabályozni az állam és az önkormányzat közötti feladatokat, el kell végezni az önkormányzati rendszer belső átalakítását is, teljesen át kell alakítani a finanszírozást, és szabályozni kell az önkormányzatok adósságrendezési eljárását. Soltész Miklós ifjúsági, szociális és családügyi államtitkár előadásában hangsúlyozta: fontos, hogy az oktatás-nevelési rendszeren belül foglalkozzanak az életre való felkészítéssel, szerepeljen benne a családi élet, a gyermekvállalás.

Az elmúlt kilenc hónapban nagyon komoly lépések történtek a családpolitikát illetően - mondta, megjegyezve: az európai visszajelzések is azt mutatják, hogy amit a Fidesz-KDNP-kormány e téren megtett, az nagyon sok mindenben előremutató. Minden egyes ifjúságpolitikai célnak a családpolitikai célokhoz kell kapcsolódnia - fogalmazott Soltész Miklós, hozzátéve: ehhez új szemléletre van szükség, amelynek kialakításában számítanak a Fidelitas segítségére is.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések