ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Lesz pénz a Duna Stratégiára

Az Európai Unió külügyminiszterei a hétvégén elfogadták a Duna Stratégiát, a folyó menti országok együttműködési tervét, amely a magyar elnökség kiemelt programja. Barsiné Pataky Etelka kormánybiztos a 180 percben beszélt a részletekről.
Létrehozva: 2011. április 15., 10:59 | Utoljára frissítve: 2011. április 18., 12:03
nyomtat küld

A kormánybiztos az MR1 Kossuth Rádió reggeli műsorában elmondta, a Duna a programban inkább szimbólum, csakúgy, mint a korábbi balti-tengeri stratégiában a Balti-tenger volt. A program egy komplex makroregionális fejlesztést takar, amelyben 14 ország vesz részt, amelyből nyolc uniós tagállam, hat pedig unión kívüli ország, mint Horvátország, Szerbia, vagy Ukrajna.

A kormánybiztos elmondta azt is, az elkövetkező fél-egy évben eldől, hogy az előzetes tervben foglaltakat vállalhatónak tartják-e a résztvevő országok. 2020-ig a víztisztaságban, az árvízvédelemben, a közúti és vasúti infrastruktúrában, valamint az energiabiztonságban lépne előre a program. A Duna Stratégiára az Európai Unió nem biztosít külön forrásokat. A "három nem", alapján nincs új pénz, nincs új intézmény és nincs új jogalkotás sem, amely a stratégiáról szólna. A magyar elnökség ezt fordította át három igenre, amelynek lényege, hogyha nincs új pénz, az európai uniós forrásokból megmaradt pénzeket fordítanák a megvalósításra. A programot pedig koordináltan hajtanák végre, azaz a megvalósítás alatt megállapodnának arról, hogy például konkrétan mely vasútvonalra fordítják a megmaradt uniós forrásokat.

Barsiné Pataky Etelka szerint egyébként a Dunai hajózásban rejlő lehetőségeket egyáltalán nem használja ki Magyarország. A kormánybiztos úgy fogalmazott, immár nyilvánvaló, hogy hazánk nem akar a folyón vízlépcsőt építeni, kihasználhatnánk azonban az agglomerációban és a fővároson belül is a folyó adta utazási lehetőségeket.

A Duna Stratégiáról május 9-én és 10-én tartanak európai uniós konferenciát Gödöllőn, amelynek keretében az együttműködést rögzítik. A magyar elnökség előkészíti a stratégia részleteit, hogy az elnökség végén, amikor júniusban elfogadják a programot, az kezdetét is vehesse.

(Magyar Rádió, fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések