ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Nem ünnepelhetjük eléggé, hogy véget ért a kommunizmus" + képgaléria

Schmitt Pál köztársasági elnök Vlagyimir Bukovszkij neurofiziológusnak, emberi jogi aktivistának a kétpólusú világrend megbontásáért és a demokrácia előmozdításáért, valamint Magyarország szabadságának kivívásáért tett erőfeszítéseiért adományozta - a miniszterelnök előterjesztésére - a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztjét. Az ünnepségen Orbán Viktor beszédében kiemelte: tőle tanultuk, hogy a kommunizmus volt a legnagyobb baj az emberiség történetében, és nem ünnepelhetjük eléggé, hogy véget ért. Vlagyimir Bukovszkij beszédében úgy fogalmazott: a jó kormány feladata nem az, hogy elhozza a földi paradicsomot, hanem az, hogy megakadályozza, hogy pokollá váljon életünk. Tekintse meg képgalériánkat!
Létrehozva: 2011. április 29., 11:35 | Utoljára frissítve: 2011. április 29., 12:28
nyomtat küld

Az előtt az ember előtt tisztelgünk ma, aki a kommunista diktatúra áldozataként, a hatalmi önkény elleni harcra tette fel az életét. Az igazság adott erőt mindazoknak, akik életüket kockáztatták a totális diktatúra évtizedeiben. Az igazság adott erőt millióknak a szenvedés és megaláztatás óráiban. Az igazság adott erőt Vlagyimir Bukovszkijnak is, a szovjet idők ismert ellenállójának, polgárjogi harcosnak és közírónak, hogy küldetését teljesíthesse - hangsúlyozta köszöntő beszédében Orbán Viktor miniszterelnök.

Fotók: fidesz.hu

Tőle tanultuk, hogy a kommunizmus volt a legnagyobb baj az emberiség történetében, és nem ünnepelhetjük eléggé, hogy véget ért - tette hozzá.

Egy kiváló közép-európai gondolkodó szavait idézve a kormányfő úgy fogalmazott: a XX. század totalitárius rendszerei rámutattak arra, hogy létezik egy veszély, amelynek létéről senki nem tudott. Ez a veszély az emlékezet eltüntetése - mutatott rá Orbán. Annak a nyomait, ami létezett, vagy eltörlik, vagy álcázzák és átalakítják. Hazugságok és koholmányok lépnek a valóság helyébe - jellemezte a totális rendszereket a kormányfő.

Az embertelen rendszerek kegyetlenségeit taglalva a miniszterelnök leszögezte: ezeket a diktatúrákat csak egy valami állíthatja meg, ez pedig az ember. Az ember, akit porszemként félresöpörtek az útjukból, az az ember, akit a kommunizmus a legkevésbé sem tisztelt - tette hozzá.

A kormányfő Vlagyimir Bukovszkijt méltatva kiemelte: ő minden energiáját a nyugati közvélemény felrázásának szentelte. Mindezt fegyelmezetten, illúziók nélkül, és mindig tárgyilagosan tette. Ma sokan úgy érzik, hogy kisebb gondunk is nagyobb annál, hogy a kommunizmus áldatlan örökségével foglalkozzunk. Minek foglalkozni a múlttal, amikor az élet újabb és újabb húsbavágó kihívások elé állít bennünket? - tette fel a kérdést a miniszterelnök.

Elsősorban - ahogy a kitüntetett vallja - azért, mert "a múlttal való szembenézés nem dekadens hobbi, hanem a jövő szempontjából létfontosságú cselekvés" - fogalmazott Orbán. Ezzel összefüggésben kiemelte: a magyarok a történelmük során megtanulhatták, hogy az a nép, amely hajlandó feladni az igazságot egy kis jólétért, az egyiket sem érdemli, és végül mindkettőt elveszíti.

Bukovszkij: Magyarország példát mutatott 1956-ban a kommunizmus elleni harcban

Vlagyimir Bukovszkij köszönetét fejezte ki a magas rangú kitüntetésért, és beszédében kiemelte: a jó kormány feladata nem az, hogy elhozza a földi paradicsomot, hanem az, hogy megakadályozza, hogy pokollá váljon életünk. Az emberi jogi aktivista ugyanakkor emlékeztetett: Magyarország példát mutatott 1956-ban a kommunizmus elleni harcban, de a döntő pillanatban nem volt felkészülve a világ arra, hogy megdöntse azt, és 1991-ben sem volt hajlandó arra, hogy megbüntesse méltóképp annak kiszolgálóit - szögezte le.

Bukovszkij összesen 12 évet töltött börtönökben, büntetőtáborokban és pszichiátriai klinikákon szovjetellenes agitáció miatt egészen addig, amíg 1976-ban a Szovjetunió Kommunista Pártja központi bizottsága politikai bizottságának döntése nyomán ki nem cserélték Luis Corvalán chilei kommunista vezetőre, és meg nem fosztották szovjet állampolgárságától. Az író 1992-ben Borisz Jelcin utasítására nyerte vissza állampolgárságát.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések