ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Kiteljesedik a munkavállalás szabad áramlása

A május elsejei német és osztrák munkaerőpiaci nyitás nem csak a 2004-ben csatlakozott kelet-közép európai tagállamok munkavállalói, hanem az egész Európai Unió számára rendkívüli lehetőségeket rejt - írja pénteki közleményében az Európai Parlament Magyar Néppárti Képviselőcsoportja.
Létrehozva: 2011. április 29., 15:49 | Utoljára frissítve: 2011. május 2., 11:21
nyomtat küld

Mint írják: "elő kell segítenünk a munkavállalók mobilitását, amely nagyban hozzájárul a versenyképesség és a foglalkoztatás növeléséhez, valamint a gazdasági növekedés erősítésében" - jelentette ki Őry Csaba Európai parlamenti képviselő (Fidesz), az EP Foglalkoztatási és Szociális Bizottságának néppárti koordinátora.

Május elsejével az utolsó két régi tagállam - Ausztria és Németország - is feloldja átmeneti korlátozó intézkedéseit a 2004-ben csatlakozott nyolc új tagállam munkavállalói előtt. Így a cseh, észt, lengyel, lett, litván, magyar, szlovák és szlovén munkavállalók az Európai Unió teljes területén szabadon dolgozhatnak majd. Annak ellenére azonban, hogy az uniós szabad munkaerő-áramlás pozitív hatásairól számolt be az Európai Bizottság és több kutatóintézet jelentése is, a 2007-ben csatlakozott Bulgária és Románia munkavállalóival szemben továbbra is átmeneti korlátozó intézkedéseket alkalmaz több tagállam.

Őry Csaba, a 2010-es foglalkoztatási iránymutatások jelentéstevője szerint a szabad munkaerő-áramlás ösztönzése egész Európa számára kiemelt fontosságú, hiszen az a versenyképességet, a foglalkoztatást és a gazdasági növekedést egyszerre fokozza, valamint szintén megkerülhetetlen az EU 2020 gazdasági stratégia eredményes végrehajtása érdekében. Éppen ezért mindent meg kell tennünk, hogy a bolgár és romániai munkavállalók is mihamarabb szabadon vállalhassanak munkát az Európai Unió egész területén, mely által az egységes és szabad uniós munkaerőpiac megvalósulhat - hangsúlyozta Őry Csaba. A fideszes EP-képviselő egy európai parlamenti jelentésben már 2006-ban szorgalmazta a munkavállalók szabad mozgását korlátozó átmeneti rendszer megszüntetését.

A május elsejei munkaerőpiaci nyitás jelentőségét az is mutatja, hogy számos magas szintű rendezvényt szerveztek a témában. Csütörtökön a magyar soros elnökség szervezésében egy gödöllői konferencián a szociális biztonsági rendszerek modernizált koordinációját vitatta meg számos szakértő, melyen többek között Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter; Andor László foglalkoztatási és szociális ügyekért, valamint a társadalmi befogadásért felelős biztos; valamint Mario Monti, volt belső piaci biztos mellett Őry Csaba is felszólalt. Az előadók egyetértettek, hogy a tagállami szociális biztonsági rendszerek megfelelő uniós szintű koordinációja minden európai munkavállaló érdeke, és egyben a valódi munkavállalói mobilitás megvalósulásának záloga - zárul a közlemény.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések