ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A Duna-stratégia megerősíti az együttműködést

Az Európai Unió Duna-stratégiája azáltal teremt hozzáadott értéket, hogy megerősíti az együttműködést az EU-tagállamok és az EU-n kívüli államok között úgy, hogy valamennyien egyenlő részesei a folyamatnak - nyilatkozta a stratégiáért felelős kormánybiztos, Barsiné Pataky Etelka a Duna-stratégia államainak konferenciáján pénteken.
Létrehozva: 2011. április 29., 18:39 | Utoljára frissítve: 2011. május 9., 14:20
nyomtat küld

A stratégia végrehajtásában résztvevő 14 állam képviselői pénteken tartottak tanácskozást a horvátországi Vukovárban, ahol a stratégiáról és annak a Duna-régió életszínvonalának javításában betöltött szerepéről tárgyaltak. Jadranka Kosor, Horvátország miniszterelnöke a találkozó megnyitásakor úgy fogalmazott: fontos, hogy a stratégia végrehajtása ne csak az EU-tagállamokra korlátozódjon, továbbá megerősítette országa szándékát, hogy részt kíván venni a programban. A Duna összeköt minket, és egyben lehetőség arra, hogy megerősítse közös dunai identitásunkat - fogalmazott a miniszterelnök.

Johannes Hahn, a regionális politikáért felelős EU biztos a konferencián hangsúlyozta: a Duna a világ egyik legnemzetközibb folyama, hiszen tíz európai országot is érint, a Duna-régióban mintegy 115 millió ember él. Jelenleg a folyó teherszállítási kapacitásainak mintegy 10 százalékét használják ki, és nagy lehetőségek rejlenek a kihasználtság bővítésében - tette hozzá. A tanácskozáson Gordan Jandrokovic, Horvátország külügyminisztere meggyőződésének adott hangot, hogy országa júniusban lezárhatja az EU-csatlakozási tárgyalások befejezéséhez szükséges fejezeteket. Horvátország ez után még nagyobb segítségére lehet a Duna-régiónak - tette hozzá.

Bozidar Djelic, Szerbia európai integrációért felelős minisztere a találkozón elmondta: Szerbia és Horvátország egy hónapon belül 4 millió euró összértékű államközi együttműködési egyezményt írhat alá, amelynek legnagyobb részét a Duna-stratégiához kapcsolódó projektekre fordíthatják. Kitüntetett szerepet kaphat az egyezményben Vukovár fejlesztése, amelynek lakosságát mintegy 40 százalékban szerbek alkotják - tette hozzá. A miniszter a Tanjug szerb hírügynökségnek úgy nyilatkozott: egy nehéz időszak után Szerbia a jövőbe tekint, és együtt kíván működni horvát szomszédaival.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések