ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Prőhle: A korábbi kedvező példához kellene visszatérni!

Egyszerű megoldás lenne visszatérni ahhoz a korábbi gyakorlathoz, amikor Orbán Viktor első miniszterelnöksége és az akkori szlovák kormányfő, Mikulás Dzurinda idejében nem alkalmaztak szankciókat a kisebbségi nyelvhasználat miatt - mondta Prőhle Gergely, a Külügyminisztérium helyettes államtitkára kedden az MTI-nek.
Létrehozva: 2011. május 3., 19:10
nyomtat küld

Az európai uniós kétoldalú kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár azt követően nyilatkozott telefonon az MTI-nek, hogy Pozsonyban tárgyalt szlovák partnerével, Frantisek Ruzickával, a megbeszélésen előkészítették a május 12-i magyar-szlovák külügyminiszteri találkozót.

Hangsúlyozta, a nyelvhasználat gyakorlatában a korábbi kedvező példához kellene visszatérni. Magyarország az államnyelvtörvény ügyében továbbra is a Velencei Bizottság (az Európa Tanács alkotmányozási kérdésekben tevékenykedő tanácsadó szervezete) és az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet főbiztosának ajánlásait tekinti mérvadónak - tette hozzá.

Prőhle Gergely rámutatott: a találkozón kollégájával a két ország viszonyának "közismerten problematikus" területeit is érintették, és egyetértettek abban, hogy "tiszta helyzetek teremtése" a cél, ezért az Orbán Viktor és Iveta Radicová kormányfők által tavaly nyáron javasolt korai jelzőrendszert kell alkalmazni. Vagyis ha valamelyik fél "nem ért valamit a másik belpolitikájában", a nemzetközi szervezetek és a sajtó bevonása nélkül közvetlenül juthatnak információhoz a kormányok - magyarázta.

Mint a helyettes államtitkár elmondta, egyeztették a két ország álláspontját világpolitikai és európai ügyekben, így a magyar soros EU-elnökség utolsó két hónapjának feladatai is szóba kerültek, különösen a horvát csatlakozási tárgyalások mielőbbi lezárására és az uniós roma keretstratégia elfogadására helyeztek nagy hangsúlyt.

A találkozó célja emellett Martonyi János és Mikulás Dzurinda külügyminiszterek jövő heti tanácskozásának előkészítése volt. Ez az esemény része a múlt nyári kormányváltások után kezdődött "örvendetesen rendszeres" találkozók sorának - mondta Prőhle Gergely.

Tájékoztatása szerint a külügyminiszterek május 12-i tanácskozásukon fontos infrastrukturális közös beruházásokról is tárgyalnak, amelyek "a két ország polgárainak közeledését teszik lehetővé". A miniszteri találkozónak ez lehet a legfontosabb üzenete - mondta.

Emlékeztetett: hamarosan az esztergomi Mária Valéria híd tízéves évfordulóját ünnepelik, a híd ugyancsak jól jelzi Magyarország és Szlovákia "diplomáciai-politikai közeledésének polgár közeliségét".

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések