ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Mintegy 900 ezer embernek nincs szakképesítése

A foglalkoztatáspolitika egyik legsúlyosabb problémájának nevezte az illetékes államtitkár, hogy napjainkban a munkanélküliek és az inaktívak táborában közel 900 ezer olyan ember van, akiknek semmiféle szakképzettsége nincs.
Létrehozva: 2011. május 5., 17:01
nyomtat küld

Czomba Sándor erről akkor beszélt, amikor csütörtökön Gyulán átadta a megyei önkormányzat fenntartásában működő, gyulai székhelyű Harruckern János Közoktatási Intézményben létesült új, Térségi Integrációs Központ (TISZK) központi épületét. Az államtitkár nagy kihívásnak nevezte, hogy a kormány tíz éve alatt egymillió új, adózó munkahelyet szeretne létrehozni Magyarországon.

Czomba Sándor szerint "ennyi munkáskéz hiányzik a magyar piacról" annak érdekében, hogy kezelhetővé váljanak azok a problémák, amelyek az elmúlt években előttünk tornyosultak. A foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár ezek közé sorolta az oktatást, az egészségügyet és a nyugdíjrendszert is. Úgy fogalmazott: "aki az oktatást most a zászlajára tűzi, az a jövőben is fantáziát lát".
Az államtitkár kifejezte meggyőződését, hogy a kétkezi munka becsülete "vissza fog kerülni a helyére". Ezért a kormány a szakképzési rendszer megújítására készül - mutatott rá. Ma sok példa van arra - mondta -, hogy miközben 4-5-6 évig kell iskolába járni, a végén a bizonyítvány csak elméletileg teszi alkalmassá a munkavégzésre a diákokat. - Mi azt szeretnénk, ha a 3-4, illetve öt esztendő alatt, amelyet az iskolapadban, illetve a gyakorlóhelyeken, munkahelyeken töltenek majd a tanulók, alkalmassá váljanak arra, hogy a munkaerőpiacon minél gyorsabban el tudjanak helyezkedni - szögezte le.

Farkas Zoltán, az intézményt fenntartó Békés Megyei Önkormányzat fideszes elnöke azt hangsúlyozta, hogy a megye szempontjából kulcsfontosságú a szakképzés és a felnőttképzés átalakítása olyan irányba, hogy az oktatási intézményeikből kikerült diákok verseny- és piacképes tudással vértezzék fel magukat. Ezért is járult hozzá az önkormányzat a gyulai projekt megvalósításához, s vállalta a finanszírozáshoz szükséges 10 százalékos önrészt - húzta alá.

Bartók Lászlóné projektmenedzser, az összesen 227 millió forintba került oktató- és központi iroda megépítésével kapcsolatban elmondta: a részben új ingatlan földszintjén egy építőipari és egy mezőgazdasági gépszerelő műhelyt, míg az emeletén a TISZK adminisztratív központját alakították ki, ahol egy 270 fős előadótermet is kialakítottak.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések