ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Vörösiszap-katasztrófa: készpénzben térítik meg a károkat

Módosult a katasztrófa-elhárítási célelőirányzat felhasználásáról szóló rendelet, amelynek terhére készpénzben térítik meg a tavaly októberi vörösiszap-katasztrófa sújtotta családok konyhakertekben, haszonállatban, gépjárművekben, illetve ruhaneműben keletkezett kárát, és amelyből az állam a károkozó helyett helytáll a védekezésben, helyreállításban és a lakosság kártalanításában.
Létrehozva: 2011. május 9., 08:54 | Utoljára frissítve: 2011. május 10., 10:25
nyomtat küld

A katasztrófavédelmi kormánybiztos honlapján megjelent tájékoztató szerint az új rendelet hatálybalépésével az 5/2010. (XII.3.) BM-rendelet hatályát veszti. Az új szabályozás tizennyolc pontban csoportosítja és pontosítja azokat a célokat, amelyekre a katasztrófa-elhárítási célelőirányzat felhasználható. A hatályba lépett új szabályozás rögzíti azt is, hogy amennyiben az a korábbi rendelettel szemben kedvezőbb feltételeket biztosít az ingóságokkal kapcsolatos állami kárenyhítésre, akkor lehetőség van a szerződés módosítására.

Az érintett önkormányzatok - Kolontár, Devecser, Somlóvásárhely, Kamond, Tüskevár és Apácatorna - felsorolását követően ez a rendelet már kitér a gazdálkodó szervezetek, egyéni vállalkozók és az egyházak tulajdonában lévő ingatlanokban, továbbá az általuk gyártott vagy a gyártáshoz, szolgáltatáshoz szükséges felszerelésekben, eszközökben, készletekben, valamint a forgalmazott termékekben esett károk enyhítésére is.

Az új rendelet értékhatárokat rögzít a vörösiszap-katasztrófa különböző típusú kárenyhítéseinél: természetes személyek háztartási ingóságainál - bútorok, háztartási eszközök - ingatlanonként legfeljebb 1 000 000 forint adható (amitől indokolt, egyedi esetben a belügyminiszter az értékhatáron túl eltérést is engedélyezhet); a belterületi mentesítés során megrongálódott kerítések helyreállítására 300 000 forint kapható.

A jogszabály részletezi a vállalkozások - az 1998/2006/EK bizottsági rendelet alapján - csekély összegű (de minimis) támogatásának feltételeit, a támogatás rendkívüli események által okozott károk helyreállítására szolgál. (A támogatott vállalkozásnak nyilatkoznia kell az előző három pénzügyi évben általa igénybe vett csekély összegű támogatásokról, amelyeket egy új támogatás esetén figyelembe kell venni.)

A belügyminiszter az érintett önkormányzatokkal keretszerződést, a védekezésben és helyreállításban részt vevő állami szervekkel pedig támogatási keret-megállapodást köt. Az előirányzatból finanszírozott támogatási szerződések megkötését különböző feltételekhez köti, amelyet kilenc pontban rögzít. A négyoldalas rendelet értelmében egy tulajdonosnak csak egy lakóépület vonatkozásában nyújtható támogatás, továbbá a kár mértékét és összegszerűségét szakértői vélemény állapítja meg.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések