ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

NGM: A külgazdasági stratégia is a növekedést támogatja

A külgazdasági stratégia fő célja, hogy a külgazdaság prioritásainak kijelölésével, eszközeinek finomhangolásával hozzájáruljon a kormány növekedési, egyensúlyi és foglalkoztatási céljainak megvalósításához a 2011-2015 közötti időszakban - tartalmazza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) honlapján szerdán közzétett közgazdasági stratégia szakmai vitairata.
Létrehozva: 2011. május 11., 19:50 | Utoljára frissítve: 2011. május 12., 09:41
nyomtat küld

Az egyeztetésre bocsátott dokumentum rámutat arra, hogy a kis- és középvállalkozói szektor közvetlen exportból való részesedése elmarad az uniós részaránytól. Egy 2010-es uniós felmérés szerint az EU-27-ekben a kkv-k 25 százaléka exportált egy alkalommal a felmérést megelőző három évben, a magyar átlag eközben 18 százalékot tett ki.

A dokumentum kiemeli ugyanakkor, hogy a magyar többségi tulajdonú vállalkozások exportjából a kkv-k részaránya eléri a 45 százalékot, vagyis a magyar többségi tulajdonban álló vállalkozások exportjának mintegy felét ez a szektor bonyolítja le.

Rögzíti a vitairat egyebek között azt is, hogy a magyar gazdaság exportképességének és kiviteli teljesítményének javítása igényli az állam fokozott szerepvállalását több területen is, például az export földrajzi diverzifikációjának elősegítését erőteljes gazdasági diplomáciával.

A stratégia három irányt jelöl meg a külkereskedelmi kapcsolatok földrajzi diverzifikációra: az erőteljes keleti nyitást, az erős rácsatlakozást a nagy európai exportőrökre, valamint a Kárpát-medencei Gazdasági Együttműködést.

A külgazdasági stratégia vitaanyaga a fő feladatok között említi a közvetlen külföldi tőkebefektetések ösztönzését is. A befektetés-ösztönzés területén is az Új Széchenyi Tervben kijelölt ágazatok - az egészségipar, az élelmiszeripar, a gyógyszeripar, a biotechnológiai ipar, a járműipar, a megújuló energiák hasznosítására irányuló iparágak és a zöldgazdaság fejlesztése, a nemzeti kulturális örökséghez kapcsolódó turisztikai szolgáltatások, a logisztika, a regionális szolgáltató központok létesítése, a kutatás-fejlesztési beruházások - élveznek prioritást.

Az exportképesség megteremtését szolgáló új programok, intézkedések között a vitairat kiemeli a kereskedőház intézmény kialakítását, a képzéseket segítő exportakadémiát, az "Export házhoz jön" programot, az exportőrök adatbázisának összeállítását, a konzorciális együttműködések, klaszteresedések elősegítését, valamint a beszállítói kör erősítését.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések