ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Kitüntette Horváth Jánost az Amerikai Magyar Koalíció

Az Amerikai Magyar Koalíció (Hungarian American Coalition, HAC) a magyar-amerikai kapcsolatok előmozdításában játszott kiemelkedő tevékenységéért szerdán elismerésben részesítette Horváth Jánost, a Fidesz-Magyar Polgári Szövetség országgyűlési képviselőjét és a William Penn Szövetséget.
Létrehozva: 2011. május 12., 12:01 | Utoljára frissítve: 2011. május 12., 12:09
nyomtat küld

Az indoklás szerint Horváth István egy életen át kiállt a magyarországi és amerikai demokratikus intézmények védelme és létrehozása mellett.

Horváth István közgazdászt, az Országgyűlés 89 éves korelnökét a Gestapo 1944-ben halálra ítélte Magyar Nemzeti Függetlenségi Mozgalomban betöltött szerepe miatt. 1945-ben az FKGP színeiben megválasztották nemzetgyűlési képviselőnek. 1947-ben koholt vádak alapján kényszermunkára ítélték. Az 1956-os forradalomban az Országos Gazdasági Újjáépítési Tanács ügyvezető elnöke lett. A forradalom leverése után emigrálni kényszerült. Előbb Strasbourgban a Magyar Forradalmi Tanács egyik szervezője, majd New Yorkban a Kossuth Alapítvány egyik létrehozója lett.

A Columbia Egyetemen végzett tanulmányainak befejezése után az egyetem oktatója, majd 1968-tól a Butler Egyetem közgazdászprofesszora lett. Kutatási területe az infláció, a munkanélküliség, az agrárszféra és a növekedés témakörét ölelte fel.

1997-ben költözött haza Magyarországra. A Corvinus Egyetem vendégprofesszora volt. 1998-ban, Orbán Viktor kérésére elvállalta a Fidesz gazdaságpolitikai bizottságának vezetését. Az 1998-as országgyűlési választásokon a Fidesz országos listájáról bejutva 51 év után újra parlamenti mandátumot szerzett, ahogy 2002-ben és 2006-ban is.

A HAC elismerését George Herbert Walker III, az Egyesült Államok volt budapesti nagykövete nyújtotta át. Horváth János a kitűntetés átvételekor hangsúlyozta, hogy ma már nincs konfliktus az amerikai és a magyar állampolgárság között

Minél jobb magyar állampolgár vagyok, annál jobb polgára vagyok Amerikának, és ez fordítva is igaz - mondta.

A 125 éves William Penn Szövetség jogelődje 1886-ban, 13 magyar bányász összefogásával, Verhovay Segély Szövetség néven jött létre. Több szervezeti összeolvadás után ma is az amerikai magyar közösség oszlopos segélyezési szövetsége, a magyar kultúra támogatója. Az esemény alkalmából Maximilian Teleki, a Magyar Amerikai Szövetség elnöke bejelentette, hogy a Bánk bán Los Angeles-i díszbemutatója november 17-én lesz.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések