ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Megoldódik a balázspusztai belvízhelyzet

Nagyjából két évtizede tartó huzavona végére tettek pontot Szabadszálláson: meghatározták a balázspusztai vízgyűjtőn a vízszint optimális magasságát - számolt be róla a baon.hu internetes hírportál.
Létrehozva: 2011. május 20., 18:50 | Utoljára frissítve: 2011. május 23., 10:12
nyomtat küld

A szabadszállási gazdálkodók szerint történelminek nevezhető a Kiskunsági Nemzeti Park vezetésével minap kötött megállapodásuk. Eddig ugyanis a nemzeti park ökológiai gondoskodásból olyan magasan tartotta a vízszintet, hogy azzal veszélyeztette a szántóföldi és gyepgazdálkodást. Az újabban meghatározott szintentartást megfelelőnek találják mind a szántóvetők, a nádasokkal gazdálkodók és a nemzeti park szakemberei - olvasható a Bács-Kiskun megyei Online cikkében.

A balázspusztai zsilip kezelését az Alsó-Duna- Völgyi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóságra bízták, az ottani szakembereknek az lesz a feladatuk, hogy rendre ellenőrizzék és a megállapodás szerint tartsák a gyűjtőterületen a vízszintet. A gazdálkodók érdekeit Gáspár Ferenc, Szabadszállás Város alpolgármestere képviseli a környezetvédelmi szervezetnél. A megegyezés jelentőségét az is, mutatja, hogy az érdekeltek külön is megköszönték a szabadszállási városvezetésnek azt, hogy elősegítette párbeszédet, lezárva végre a vízgazdálkodás körül sok éve folyó vitát.

Az ügy előzménye, hogy Balogh József, a térség országgyűlési képviselője több alkalommal fordult a Vidékfejlesztési Minisztériumhoz és a Kiskunsági Nemzeti Parkhoz egyaránt, hogy a balázspusztai belvízhelyzet megnyugtató rendezését kérje. 2010. június 22-i írásbeli választ igénylő kérdésében jelezte Dr. Fazekas Sándor miniszter felé, hogy a Fülöpháza és Szabadszállás között található balázspusztai tanyák illetve mezőgazdasági területek fokozottan ki vannak téve a belvíz okozta károknak, a szélsőséges időjárási viszonyokon túl amiatt is, mert a Kiskunsági Nemzeti Park munkatársai a balázspusztai és a kurjantói zsilipeken a megszokott 125-135 cm-es vízállás helyett 180 cm-es vízállást tartanak vissza. 2010. október 5-i beadványában Balogh József ismételten felhívta a szaktárca figyelmét arra, hogy a balázspusztai zsilipnél mért 162 cm-es vízszint miatt lehetetlenné vált a betakarítás, nem lehet talajt munkálni, nem kerülhet sor vetésre, tehát az ott élő és gazdálkodó családok megélhetése válik lehetetlenné.

A térség országgyűlési képviselőjének észrevételeit mind a Vidékfejlesztési Minisztérium részéről, mind pedig a Kiskunsági Nemzeti Park részéről kellő nyitottsággal fogadták, ezért jöhetett létre a minden túlzás nélkül történelminek nevezett megállapodás a szabadszállási gazdálkodók és a nemzeti park között a vízszint optimális meghatározása tekintetében.

A szóban forgó megállapodás kitűnő példája annak, hogy kellő odafigyeléssel a mezőgazdasági és a környezetvédelmi szempontok együttesen is érvényesíthetőek - foglalta össze véleményét Balogh József.

(baon.hu-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések