ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Egyszerűbb lesz a mikrovállalkozások helyzete

Megállapodtak az európai uniós tagországok versenyképességi ügyekért felelős miniszterei hétfőn Brüsszelben arról a jogszabály-módosításról, amelynek köszönhetően egyszerűbbé válnak a mikrovállalkozások pénzügyi beszámolási kötelezettségei.
Létrehozva: 2011. május 30., 17:36 | Utoljára frissítve: 2011. május 31., 10:30
nyomtat küld

A találkozón elnöklő Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium stratégiai államtitkára hangoztatta, a döntéssel a legfeljebb néhány főt foglalkoztató vállalkozások esetében enyhülnek a jelenleg gyakran aránytalanul nagy adminisztrációs terhek. A soros magyar EU-elnökség által kidolgozott javaslat szerint a tagállamok saját nemzeti szabályozásukban mentesíthetnék mikrogazdálkodóikat bizonyos uniós beszámolási kötelezettségek alól. Így például a legkisebbeknek nem kellene feltétlenül évente kiegészítő mellékletet és üzleti jelentést készíteniük, illetve az éves beszámoló közzététele tovább egyszerűsödhet. A javaslat lehetővé tenné a mikrogazdálkodók számára az egyszerűsített mérleg- és eredménykimutatási beszámolót.

Számításaink szerint ezek a könnyítések a magyar kisvállalkozói szektor számára összességében milliárdos nagyságrendű megtakarítást hozhatnak évente - mondta Cséfalvay Zoltán az üléssel kapcsolatban az elnökségi honlapon megjelent interjúban.

Michel Barnier, az Európai Bizottság e témában illetékes tagja úgy vélte, a módosítások az 5,2 millió európai mikrovállalkozás számára évi összesen 3 milliárd eurós megtakarítást eredményezhetnek. Meggyőződését fejezte egyúttal ki, hogy a megállapodás megteremti az egyensúlyt az egyszerűsített eljárás és a szükséges pénzügyi átláthatóság között.

A témáról Brüsszelben kiadott magyar elnökségi közlemény emlékeztetett arra, hogy a témában eleinte igen nagy volt a véleménykülönbség az uniós tagállamok között. Ezeket sikerült áthidalni a kompromisszumos javaslattal - tette hozzá. Az elfogadott kompromisszum lépés a helyes irányban, mert mentesíti a mikrovállalkozásokat attól, hogy ugyanolyan számviteli kötelezettségeik legyenek, mint a nagyobb társaságoknak - idézte a közlemény Cséfalvay Zoltánt. Méltatták a magyar elnökség kompromisszumteremtő erőfeszítéseit a vitában felszólaló miniszterek, valamint Barnier is.

A módosítások nem kötelezőek az uniós tagállamok számára: minden tagország maga dönti el, azok közül melyiket vezeti be. A miniszteri megállapodást követően még folytatódnak az unión belüli egyeztetések: a módosításról a Tanácsnak még az Európai Parlamenttel is meg kell állapodnia.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések