ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Martonyi: Javulnak a magyar-kínai kapcsolatok

Minden területen felfelé ívelő szakaszban vannak a magyar-kínai kapcsolatok, amelyeknek a bizalom, a kölcsönös tisztelet és az őszinte véleménycsere az alapja - mondta Martonyi János külügyminiszter vasárnap, miután hivatalában fogadta kínai kollégáját.
Létrehozva: 2011. június 6., 07:42 | Utoljára frissítve: 2011. június 6., 11:12
nyomtat küld

A magyar diplomácia irányítója a találkozó utáni sajtótájékoztatón bejelentette, hogy a kínai miniszterelnök három hét múlva Budapestre látogat. Azt mondta, Jang Csie-cse kínai külügyminiszterrel folytatott megbeszélésein a kedvezően alakuló kétoldalú kapcsolatokat erősítették meg, és ezt "viszi majd tovább" a két kormányfő találkozója.

Martonyi János elmondta: a két ország között már eddig is jelentős gazdasági projektek valósultak meg, és újabbakat készítenek elő. Kifejezte, Magyarország nemcsak a kínai befektetőket várja, hanem örül a kínai kulturális jelenlét erősítésének is, és kívánatos, hogy minél több kínai diák tanuljon Magyarországon. "Azt szeretnénk, hogy a kínai üzletemberek, diákok, turisták, emberek, amikor Európába jönnek, akkor Magyarországon otthon érezzék magukat" - fogalmazott.

A kínai külügyi tárca vezetője egyetértőleg állapította meg, hogy a kínai-magyar kapcsolatok "jó irányban" haladnak, a cél a baráti együttműködés, a partnerség előmozdítása. Martonyi János azt mondta, Magyarország várja a kínai befektetőket, Jang Csie-cse pedig arról beszélt, hogy a pekingi kormány ösztönözni fogja a kínai üzletemberek magyarországi befektetéseit.

Azt mondta, bízik abban, hogy a kínai és a magyar miniszterelnök közeljövőbeni budapesti találkozója hosszú távon előmozdíthatja a kétoldalú kapcsolatokat, erősítheti a két ország szoros együttműködését. Úgy vélte, erre hatalmas lehetőségek kínálkoznak a gazdaságban és a kereskedelemben éppúgy, mint a tudomány, a kultúra és az oktatás terén. Hangsúlyozta: Kína nagyra becsüli, hogy Magyarország az EU soros elnökeként milyen körültekintően szervezte meg a hétfőn kezdődő gödöllői Ázsia-Európa Találkozót (ASEM). Az ASEM-országok külügyminiszteri tanácskozása Jang Csie-cse meggyőződése szerint segíthet abban, hogy Ázsia és Európa jobban tudja kezelni a nemzetközi válságokat.

A kínai külügyminiszter a kétnapos ASEM-értekezletre érkezett Magyarországra. A féléves soros magyar EU-elnökség legnépesebb rendezvényén a 27 uniós ország, két szervezet - az Európai Unió és a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetsége (ASEAN) -, valamint 19 ázsiai állam képviselteti magát, 33-35 külügyminiszter érkezik Magyarországra. Martonyi János a tanácskozás alkalmából kilenc-tíz kétoldalú találkozót tart, lényegében minden jelentős ázsiai ország külügyminiszterével tárgyal. A japán diplomácia irányítójával hétfő reggel folytat megbeszélést.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések