ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Pontosan megfogalmazott szöveggel érkezett Pintér a találkozóra

Pintér Sándor azt reméli, hogy a lengyel EU-elnökség alatt megvalósulhat Bulgária és Románia csatlakozása a belső határellenőrzéstől mentes schengeni rendszerhez. A holland bevándorlási miniszter azonban úgy nyilatkozott: Hága csak jövőre dönt a két ország csatlakozásáról.
Létrehozva: 2011. június 9., 10:40 | Utoljára frissítve: 2011. június 9., 16:05
nyomtat küld

Az uniós országok belügyminisztereinek csütörtöki luxembourgi tanácskozására érkezve a magyar belügyi tárca vezetője az MTI-nek elmondta: a magyar EU-elnökség megfogalmazott egy pontos szöveget, amely lehetővé teszi, hogy ezeknek az országoknak a csatlakozása a lehető leghamarabb megtörténjen - első lépésként a légi közlekedésben, második szakaszban pedig a szárazföldi és a vízi határokon. E szövegben 26 tagország megegyezett, mindössze egy van, amelyik jelen pillanatban módosítást szeretne - mondta Pintér Sándor, anélkül, hogy megnevezte volna a különvéleményen levő országot. A Schengen-csatlakozás uniós jóváhagyásához az összes tagállam egyetértésére van szükség.

Gerd Leers holland bevándorlási miniszter viszont azt mondta Luxembourgba érkezve, hogy Hága csak jövőre dönt a két ország Schengen-csatlakozási kérelméről, és akkor is kétéves "próbaidőt" kötne ki.

A csütörtöki belügyminiszteri tanácskozáson Schengen nem csupán Bulgária és Románia kapcsán kerül szóba, hanem arról is vitát folytatnak, hogy az észak-afrikai menekülthullám mennyire "rázta meg" a belső határellenőrzéstől mentes rendszert. Egyes tagállamok szerint nagy számú menekült beáramlása esetén indokolt lenne átmeneti jelleggel lehetővé tenni a belső határellenőrzés visszaállítását.

Pintér Sándor azonban a tanácskozásra érkezve hangsúlyozta, hogy Schengen az Európai Unió egyik legnagyobb vívmánya, amely biztosítja az állampolgárok mozgásszabadságát. Szerinte mindeddig nem érzékelhetőek olyan hatások, amelyek ezt a vívmányt veszélyeztetnék, így nem indokolt a szabályrendszer olyan megváltoztatása, amely "felfüggesztené" ezt a mozgásszabadságot. A soros elnökséget képviselő magyar belügyminiszter elismerte, hogy vannak olyan országok, amelyek ilyen módosítást akarnak, de szerinte "ez pillanatnyilag nem aktuális".

A belügyminiszterek napirendjén szerepel az Európai Bizottság vízumpolitikai előterjesztése is. Nemrégiben felmerült, hogy egyes nyugat-balkáni országok polgárai részéről nagyon sok visszaélés tapasztalható, ezért a vízumliberalizációs szabályozásba szükség esetére be kellene építeni egy "felfüggesztési záradékot". Pintér Sándor ezzel kapcsolatban úgy vélekedett: pillanatnyilag nem olyan mértékűek a visszaélések, hogy erről a mostani ülésen részletes vitát kellene nyitni.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések