ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Elemi érdekünk a GMO-mentesség fenntartása

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) államtitkára az Országgyűlés Fenntartható Fejlődés Bizottságának ülésén a klímavédelmi rendszer működésével kapcsolatos időszerű kérdésekről, és ezek magyar vonatkozásairól tájékoztatta a honatyákat.

Létrehozva: 2011. július 11., 11:34 | Utoljára frissítve: 2011. július 14., 16:02
nyomtat küld

Jelezte: a szóban forgó területtel foglalkozókat jelenleg leginkább a Kiotói Jegyzőkönyv 2012 utáni jövője, valamint az új globális környezetvédelmi megállapodás létrehozása foglalkoztatja. Az államtitkár aláhúzta: Magyarország a jövőben is érdekelt a jól működő emisszió-kereskedelem fenntartásában.

Sőt szeretné elérni azt is, hogy az unióban a közép-európai térség országai e tekintetben kivételes elbírálás alá essenek, mivel korábbi hátrányaik csak így kompenzálhatók. Bencsik János jelezte: abban még nem született kormányzati döntés, hogy a magyar villamosenergia-ipar a szükségessé váló technológiai korszerűsítéshez kap-e ingyenes kibocsátási kvótát. Ez ugyanis állami bevételkiesést jelentene ezen a területen. Az államtitkár beszélt arról is, hogy Magyarország belföldi klímapolitikai kérdéseinek tervezése, megoldása a soros uniós elnökség miatt lemaradásban van ugyan, de ennek korrekcióján gyorsított ütemben már dolgoznak a szakérték.

Szalkai Gábor, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) főosztályvezető-helyettese, aki a testület előtt a parlagfű-mentesítés helyzetéről számolt be, közölte: a parlagfű-allergia az országban mintegy 2 millió embert érint, és Magyarország nagyon szennyezett e gyomnövénytől. Ezért kiemelten fontos az ellene való védekezés. Elmondta: tavaly az dózók 1 százalékos felajánlásai nyomán 1,083 milliárd forint folyt be erre a célra a költségvetésbe. A jelzett összeg felét már kiosztották a célok megvalósítására. Emellett több mint 200 település nyert 250 ezer forintot a parlagfű-irtás támogatására. A hatóságok feltett szándéka - húzta alá -, hogy az eddiginél is szigorúbban ellenőrzik a parlagfű-mentesítésre vonatkozó jogszabályok betartását.

Magyarországon eddig 940 hektár vetést kellett megsemmisíteni, mivel GMO-val szennyezett magot vetettek el a gazdálkodók - közölte Feldman Zsolt, a VM helyettes államtitkára a testület ülésén. Hozzátette: Baranyában ez mintegy 370, Létavértes környékén mintegy 400, Szolnok és Fejér megyében pedig mintegy 170 hektár vetést érintett összesen. Megerősítette: Magyarország elemi érdeke, hogy továbbra is fenntartsa GMO-mentességét. Ezért az ellenőrzések során a nulla tolerancia érvényes. Arra a képviselői felvetésre, hogy a GMO-szennyezés hátterében szándékosság állhat-e: a helyettes államtitkár nem kívánt állást foglalni.
 

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések