ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Parlamenti bizottság vizsgálná a devizahitelek elterjedését

Szijjártó Péter a Vasárnapi újsgnak adott interjúban nem zárta ki, hogy a devizahitelek elterjedésének okait is parlamenti testület deríti majd ki. Az államadósság kialakulását vizsgáló parlamenti albizottság alelnöke súlyos bűnnek mondta, hogy az előző kormány engedte ilyen szinten eladósodni a magyar családokat.

Létrehozva: 2011. augusztus 7., 11:03
nyomtat küld

Az államadósság növekedése ügyében a jogi felelősségre vonás lehetőségét keresik, de azt is fontolgatják, hogy újabb vizsgálóbizottság kutassa a devizahitelek elterjedésének okait és felelőseit is – erősítette meg Szijjártó Péter a Vasárnapi újságban. Az államadósság növekedését vizsgáló parlamenti albizottság fideszes alelnöke arról is beszélt, hogy a készülő jogszabályokba már be kell építeni a büntetőjogi felelősségre vonás lehetőségét arra az esetre, ha egy kormány átlépi az immár alkotmányban rögzített adósság mértéket.

Az államadósság brutális mértékű eladósodásáért Gyurcsány Ferenc a fő felelős – mondta Szijjártó Péter, hozzátéve, hogy semmilyen módon nem látszik az országon a hatalmas mennyiségű beáramlott pénz: sem a versenyképességben, sem az életszínvonalban. A helyzetet rontotta, hogy az állam arra biztatta a családokat, hogy devizában adósodjanak el. Családok ezrei kerültek kilátástalan helyzetbe az előző kormány bűnös politikája miatt – fogalmazott a politikus, aki szerint érdemes lenne megvizsgálni, mi motiválta a kormányt, miért nem emelte föl hangját a nemzeti bank, és miért nem figyelmeztette a lakosságok a veszélyekre a pénzügyi felügyelet, a PSZÁF.

Az eladósodás az egyik oka volt annak, hogy a régió éllovasából a kontinens egyik sereghajtójává vált az ország – fogalmazott Szijjártó Péter, hozzátéve, hogy a rossz gazdaságpolitikai döntések lehetetlenné tették a növekedést, növelték a munkanélküliséget. Elhangzott: 2007-ben csupán 1,1 százalék volt a magyar GDP-növekedés, miközben Szlovákiában ez a mutat 10 százalék fölé emelkedett. 2009-ben a magyar teljesítmény csaknem 7 százalékkal visszaesett, miközben a szlovák gazdaság visszaesése – a dinamikus fejlődés után – mindössze 4 százalék körüli volt. A válság így tovább fokozta az ország lemaradását. A politikus hangsúlyozta: az államadósságot csak úgy lehet legyőzni, ha mindenki, aki tud, dolgozik.

Szijjártó Péter szerint az államadósság brutális emelése túl súlyos bűn ahhoz, hogy csak politikai felelőse legyen, ezért kezdeményezték, hogy vizsgálják meg a jogi felelősségre vonás lehetőségét. Bár ez a bűn a múltban történt, a jövőre van hatása – tette hozzá. A készülő jogszabályokba pedig szankciókat kell beépíteni, hogy ha valaki megsérti az Alkotmány azon pontját, amely szerint nem lehet növelni az állam adósságát, az feleljen ezért.

(mr1-kossuth.hu-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések