ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Gyorsabban és hatékonyabban kellene reagálnia az uniónak

A közvetlen támogatásokat illetően gyorsabban és hatékonyabban kellene reagálnia az Európai Uniónak a tavasz végi hasmenésjárványhoz hasonló kihívások esetén - állapították meg az uniós tagországok mezőgazdasági minisztereinek keddi brüsszeli találkozóján.

Létrehozva: 2011. szeptember 21., 10:11 | Utoljára frissítve: 2011. szeptember 21., 10:14
nyomtat küld

A résztvevők az ülésen egyebek között a németországi járvány tanulságait igyekeztek levonni. Czerván György, a Vidékfejlesztési Minisztérium agrárgazdaságért felelős államtitkára felhívta a figyelmet arra, hogy az EU első félévben soros magyar elnöksége a maga részéről mindent megtett a megfelelő uniós reakció előmozdítása érdekében. Az agrárminiszteri tanács már a magyar elnökség alatt több ízben foglalkozott ezzel a kérdéssel - emlékeztetett. A most levont tanulságok közé tartozik a veszélytelen termékek reklámozásának gyorsítása is, valamint az, hogy az importáruk árának szabályozására dolgozzanak ki hatékonyabb módszereket.

A brüsszeli találkozón foglalkoztak a miniszterek az úgynevezett biomassza (növényrészek, termés, melléktermékek, növényi és állati hulladékok összességének) energetikai célú hasznosításával is. Czerván György felszólalásban leszögezte, hogy nem egyszerűen energetikai kérdésről van szó, mivel "a biomassza a vidék multifunkcionális fejlesztésének az egyik eszköze, a vidéki térségek egyik kitörési pontja is lehet". A szabályozás átalakítása során fontos cél, hogy "a mezőgazdasági és erdőgazdasági szektor, a vidéki szereplők a biomassza energetikai hasznosításának egyértelmű haszonélvezői legyenek, az energiatermelésben elérhető üzleti előnyök nagyobb hányada realizálódjon a jövedelmükben" - emlékeztetett. Fontosnak tartotta, hogy a biomassza "lehetőség szerint a keletkezési helyhez közel kerüljön felhasználásra". "Előállítása, összegyűjtése során a hosszú távú fenntarthatóság, a környezet és természetvédelmi szempontok érvényesítése kiemelten fontos, mivel csak így biztosítható a környezeti értékeink megőrzése" - tette hozzá.
Jelezte az államtitkár azt is, hogy gazdasági, környezetvédelmi és éghajlati szempontból Magyarország nem támogatja a biomassza importját unión kívüli országokból. Erre szerinte szigorú szabályozást kell kidolgozni.

Szó volt a találkozón az uniós támogatások kiegészítésére szolgáló nemzeti források alakulásával kapcsolatos, kizárólag a jövő évet érintő problémáról. Az újonnan csatlakozott országok egy részénél ugyanis a jövő évi átmeneti rendszer a jelenlegi brüsszeli tervek szerint a források csökkenéséhez vezethetne, ezért több tagállam, köztük Magyarország változtatást szeretne elérni a számítási módszeren. Czerván György elmondta, hogy a magyar tárca e hónap elején nyújtott be egy újabb javaslatot az átmeneti rendszer értelmezésére. Jelezte, hogy a mostani találkozón az Európai Bizottság képviselője új munkaanyag elkészítését jelentette be, és a tartalmát illetően "biztató" változásokat jelzett előre.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések