ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Járóka: Egyedülálló lehetőség a polgári kezdeményezés

A Lisszaboni Szerződés által bevezetett európai polgári kezdeményezésről szervezett nagyszabású nemzetközi konferenciát a belga Femmes d’Europe (Európa Asszonyai) nevű nőjogi szervezet az Európai Parlamentben. A Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottság elnökeként felszólaló Járóka Lívia fideszes EP-képviselő azt javasolta, hogy a szükséges egymillió aláírással olyan területen kezdeményezzenek jogalkotást, ahol az eddigi eredmények ellenére még számos feladat áll ez Európai Unió előtt, így a családi és magánélet összeegyeztetése, illetve a roma nők helyzetének javítása terén.

Létrehozva: 2011. szeptember 22., 09:27 | Utoljára frissítve: 2011. szeptember 22., 11:51
nyomtat küld

A brüsszeli székhelyű Femmes d’Europe (Európa Asszonyai) nevű nemzetközi nőjogi egyesület szervezésében egész napos konferenciára került sor az Európai Parlament brüsszeli épületében. Az európai uniós intézmények és a női jogokkal foglalkozó civilszervezetek képviselői a Lisszaboni Szerződés által bevezetett és 2012. április 12-én hatályba lépő európai polgári kezdeményezés nyújtotta lehetőségekről folytattak megbeszélést, amely lehetővé fogja tenni, hogy legalább 1 millió – és a tagállamok legalább egynegyedéből származó – polgár közvetlenül felkérje az Európai Bizottságot, hogy az EU hatáskörébe tartozó területen új kezdeményezést tegyen.

A konferencián elhangzott beszédében Járóka Lívia, az Európai Parlament Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottságának ügyvezető elnöke olyan egyedülálló lehetőségnek nevezte az európai polgári kezdeményezést, amely ösztönözheti a civilszervezetek és uniós intézmények közötti párbeszédet, és közelebb hozhatja az Uniót a polgárokhoz. Járóka szerint azon tagadhatatlan eredmények ellenére, amelyeket Európai Unió a nemek közötti esélyegyenlőség terén az elmúlt években elért, még rengeteget lehet javítani a nők mindennapi életét meghatározó ügyekkel kapcsolatos szakpolitikákon.

Járóka Lívia javasolta, hogy az állampolgári kezdeményezést olyan területeken használják, amelyekre egyrészt még nem terjedt ki a közösségi jogalkotás, másrészt, ahol jól meghatározott, világos és különálló szabályok bevezetése vagy módosítása jelentős pozitív változásokat hozhat. Járóka példaként említette a családi és magánélet jobb összeegyeztethetőségének kérdését, ahol olyan egyszerű és könnyen átültethető szabályok is előrelépést hozhatnak, mint például megtiltani a munkaadóknak, hogy a női munkavállalók gyermekgondozási elfoglaltságairól információt kérjenek, illetve, hogy elbocsássák, vagy leminősítsék azokat a nőket, akik a szülési szabadságról térnek vissza. A fideszes EP-képviselő a roma nők helyzetének javítását is a kezdeményezők figyelmébe ajánlotta, akik többségi társaikhoz képest lényegesen alacsonyabb várható élettartammal számolhatnak, jóval szegényebbek, továbbá alacsonyabb az iskolázottsági és foglalkoztatottsági szintjük is.

(EPP-HungarianPress)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések