ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Megkezdte működését a schengeni országok vízuminformációs rendszere

Kedden megkezdte működését a schengeni térség országaira kiterjedő vízuminformációs rendszer (angol betűszóval: VIS) - közölte közös közleményében a Belügyminisztérium és a Külügyminisztérium.

Létrehozva: 2011. október 11., 12:34 | Utoljára frissítve: 2011. október 12., 15:00
nyomtat küld

Az MTI-hez kedden eljuttatott közlemény szerint a VIS megkönnyíti a vízumkérelmezési eljárást, a vízummal kapcsolatos visszaélések elleni küzdelmet, és hozzájárul a tagállamok belső biztonságát érintő fenyegetések megelőzéséhez, ezzel jelentős mértékben növelve a magyar és más uniós polgárok biztonságát.

A tagállamok szakértői és az Európai Bizottság 2004 óta folyó együttes munkája eredményeképpen - a VIS üzembe helyezésével - újabb átfogó információs rendszer áll a résztvevő tagállamok rendelkezésére. A rendszerindítás dátumáról a magyar elnökség idején sikerült konszenzusra jutni - emelték ki. A VIS célja, hogy a rövid távú vízumokra vonatkozó adatok tagállamok közötti cseréjével javítsa a közös vízumpolitika végrehajtását, a konzuli együttműködést és a központi vízumhatóságok közötti konzultációt - írták.

A rendszer regionálisan kezdi meg működését: elsőként a tagállamoknak az észak-afrikai régió országaiban (Algéria, Egyiptom, Líbia, Marokkó, Mauritánia és Tunézia) található külképviseletein. A következő régió a Közel-Kelet, majd a Perzsa-öböl térsége lesz. A VIS üzembe helyezését követően ugyanakkor bármely tagállam bármely régióban megkezdheti a rendszer alkalmazását, ha erről előzetesen értesíti az Európai Bizottságot.

Magyarország az első régióval egy időben megkezdi a VIS alkalmazását a törökországi és a moldovai külképviseletén. Várhatóan két éven belül a schengeni tagállamok valamennyi külképviseletének csatlakoznia kell a VIS-hez - olvasható a közleményben. A VIS különlegességét a modern technológia adja, amely lehetővé teszi ujjnyomatok és arcfényképek központi tárolását és ujjnyomatok elektronikus összehasonlítását. A gyakorlatban a külképviseleten - a kérelem elbírálásához szükséges további adatok mellett - a vízumkérelmező ujjnyomatát és arcképét is rögzítik, amelyeket azután továbbítanak egy központi, Strasbourgban üzemeltetett adatbázisba.

A biometrikus azonosítók 59 hónapig tárolódnak a rendszerben, így újabb vízumkérelem esetén addig nem kell megismételni az ujjnyomatvételt. A külső határ átlépésekor az adott tagállam hatósága a VIS-ben fogja ellenőrizni a vízum valódiságát, a vízum birtokosának személyazonosságát, akár úgy, hogy a helyben rögzített ujjnyomatot összehasonlítja a tárolttal. A VIS segíti a menekültügyi eljárást is, és hozzájárul a tagállamok belső biztonságát érintő fenyegetések megelőzéséhez - olvasható a közleményben.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések