ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Takarékos, de a válság megoldását segítő európai költségvetésre van szükség

Jelentős siker, hogy számos magyar érdeket képviselő módosító indítványt is elfogadtak.  Így  Surján László kereszténydemokrata politikus módosításai   is  részét képezik majd a parlament álláspontjának, a Tanáccsal való egyeztető tárgyalásokon.
Létrehozva: 2011. október 26., 13:55
nyomtat küld

A Magyar Néppárti Képviselőcsoport közleményében azt írja, hogy az Európai Parlament a költségvetés fő keretszámainak megállapításakor az Európai Bizottság tervezetét vette alapul, azt csak néhány százmillió euróval javasolja emelni. Ennek megfelelően a képviselők a kifizetések szintjén az idei évhez képest 5,23 százalékkal növelnék a jövő évi büdzsét. Ez a Tanács álláspontjához képest több mint három milliárd euró többletforrást jelenthet 2012-ben.

A képviselők többsége egyetért abban, hogy a kohéziós politika szolgálja legjobban az EU gazdaságélénkítő céljait. Érthető, hogy éppen ez a terület lehet a 2012. évi költségvetés nyertese, a rendelkezésre álló keret 8,4 százalékkal, közel 3,5 milliárd euróval nőhet tavalyhoz képest. Surján László a Regionális Fejlesztési Bizottság költségvetési témafelelőseként elmondta: "A fejlesztési programok egyre gyorsuló végrehajtása tapasztalható, ezért elfogadhatatlan az elmaradottabb térségek felzárkóztatásának fékezése."

Surján László javaslatai alapján a régiós felzárkóztatásban 2012-ben figyelmet kapnak az intraregionális különbségek is. A régiók egészének fejlettségi mutatója eltakarja a régión belüli kistérségek szegénységi gócait, amelyek felszámolása összeurópai érdek. Különösen igaz ez a közép-európai országokban, ahol a nagyszámú roma lakosság többnyire kistérségi tömbökben él. A néppárti képviselő szerint ezeket a gondokat nem szabad a szőnyeg alá söpörni, vagyis átlag-számokkal elkendőzni. Az uniós támogatásoknak ezekben a kistérségekben is segíteniük kell a közoktatást és a foglalkoztatás növelését.  A régiókon belüli kistérségek kiemelt kezelése többek között a roma stratégia végrehajtása miatt jelentős.

A javaslat szerint a mezőgazdasági fejezet keretét 58 milliárd euróra emelnék. Surján László elmondta: "Örvendetes, hogy a Költségvetési Bizottságban is konszenzus alakult ki a hazánkban is működő iskolatej program erősítéséről. A képviselők nem fogadják el, hogy csökkenjenek ennek az oly fontos programnak a forrásai, hiszen az a cél, hogy minden iskolás naponta legalább egy pohár tejet ihasson". Erre 2012-ben is 90 millió eurót kell költeni. Az iskolagyümölcs programra 26 millió euróval, a borszektornak 20 millió euróval adna többet a szakbizottság, mint a Tanács. A zöldségtermelők megsegítésére 250 millió euró többletforrást mozgósítanának.

Az Európai Parlament plenáris ülésének szavazását követően egyeztetőbizottságot hívnak össze,  amelynek  feladata a Tanács és az Európai Parlament közös álláspontjának kidolgozása,  amiről  a két intézmény külön-külön  egy megerősítő szavazással dönt - zárul a képviselő közleménye.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések