ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Fellegi Tamás Sanghajban folytatta kínai tárgyalásait

A főváros, Peking után Sanghajban folytatta kínai útját Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter, aki szombaton magyarországi befektetési és üzleti lehetőségek iránt érdeklődő üzletemberekkel folytatott kerekasztal-beszélgetést.
Létrehozva: 2011. november 12., 10:02
nyomtat küld

A sanghaji és a főkonzulátus konzuli kerületének más térségeiből érkezett húsz érdeklődő elsősorban autóipari, elektronikai és gyógyszeripari vállalatokat képviselt. A nemzeti fejlesztési miniszter beszédében a Magyarország nyújtotta lehetőségeket, az ország közép-európai térségbeli versenyelőnyeit emelte ki. Minden válság véget ér egyszer - mondta, hozzátéve, nem mindegy, a nehézségeket követően milyen állapotban van az ország, s fontos, hogy a befektetők a válság után kínálkozó lehetőségeket előre is lássák. Magyarország törekvése, hogy a beruházókat Európa egyik legversenyképesebb gazdasága és legstabilabb politikai rendszere fogadja - tette hozzá.
   
A miniszter, aki a kínai-magyar kapcsolatokért felelős kormánybiztos is, a magyar adórendszer előnyeit hangsúlyozta, kiemelve a 10 százalékos társasági adót és az egykulcsos, 16 százalékos személyi jövedelemadót. Szólt a tavaly meghirdetett új külpolitikai programról, a keleti nyitás politikájáról, amelynek első lépéseként a világkiállítás zárására érkező Orbán Viktor miniszterelnök éppen Sanghajban találkozott Ven Csia-pao (Wen Jiabao) kínai kormányfővel.

A két vezető az elmúlt év során kétszer tárgyalt, s nem véletlen, hogy idén júniusban Ven Csia-pao európai körútja részeként, Nagy-Britannia és Németország mellett Magyarországra is ellátogatott - mondta Fellegi. A miniszter hangoztatta, hogy Magyarország nyugati vizeken nyugati hajóként, keleti széllel hajózik, vagyis az EU és a NATO tagjaként önálló, a keleti országok, Kína és Oroszország felé is nyitó külpolitikát folytat.    

Magyarországot schengeni övezetbeli és Európai Uniós tagsága, földrajzi helyzete is vonzóvá teszi Kína számára, ezen túl praktikus lépések, így a munkavállalói vízum megkönnyítése, az adó- és vámszabályok kedvezőbbé tétele is segítik a kapcsolatok kiépítésében. Az autógyártás, gyógyszergyártás, kutatás, élelmiszeripar, információtechnológia területén Magyarország kiemelkedő lehetőségeket nyújt a kínai befektetőknek. A magyar-kínai gazdasági kapcsolatok volumene a válság dacára is bővül, s a cél az, hogy 2015-re a kétoldalú kereskedelem értékét 20 milliárd dollárra növeljék.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések