ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Magyar-svéd síkesztyűgyárat avattak Rakamazon

Magyar-svéd érdekeltségű síkesztyűgyárat avattak Rakamazon pénteken; a létesítményt Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára adta át.
Létrehozva: 2011. november 25., 13:03
nyomtat küld

Az üzemet működtető céget, a Hestra Hungary Kft.-t, a svédországi Hestra Handsken AG és a magyarországi Union Trade Kft. alapította májusban, 140 millió forint tőkével.  A társaság több, mint 100 millió forintért egy volt cipőipari telephelyet vásárolt a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kisvárosban, s annak komplett felújítása és átalakítása után 51 dolgozóval kezdi meg a termelést, évi 100 ezer síkesztyű készítését.      

A gyáravatón a magyar-svéd közös vállalkozás tulajdonosai, Lászlóffy István és Svante Magnusson közölte: a rakamazi üzemet 2012-ben tovább fejlesztik, mintegy 150-160 millió forint befektetéssel. A géppark bővítésével 130-150 dolgozóra növelik a foglalkoztatottak számát, s évi 300 ezer pár síkesztyű készül majd a gyárban. Az újabb beruházás költségeihez munkahelyteremtő támogatást szeretnének igénybe venni.    

Czomba Sándor államtitkár a tervre reagálva az MTI munkatársának elmondta: az államtitkárság természetesen jövőre is ír ki pályázatot munkahelyteremtő támogatásra, s az olyan térségek, mint a halmozottan hátrányos helyzetű Szabolcs, elsőbbséget élveznek majd a fejlesztési források odaítélésénél. Hozzátette: az idén az államtitkárságnak 5 milliárd forint állt rendelkezésre munkahelyteremtő támogatásokra. Ebből az összegből háromezer új munkahely létrehozásához és ötezer régi álláshely megtartásához járultak hozzá.      

A svéd Hestra családi vállalkozásként működő cég az idén ünnepli fennállásának 75. évfordulóját. Magyarországi gyárát, amely a harmadik termelő üzeme, üzleti kapcsolatai révén hozta létre társtulajdonban, számítva a magyar kesztyűgyártási hagyományokra.    

A partner cége, a Magyarországon több üzemet működtető Union Trade Kft. húsz éve foglalkozik kesztyűbőr értékesítéssel és kesztyűk gyártásával.    

Az alapítók a gyáravatáson megerősítették: a rakamazi helyszínt a térség országgyűlési képviselőjének, Karakó László (Fidesz-KDNP) kezdeményezése alapján jelölték ki. Korábban gávavencsellői telephely vásárlásáról volt szó, de a település 2010-ben megválasztott új önkormányzati vezetői nem voltak partnerek a gyár kialakításában.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések