ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Schmitt: 150 ezren várnak honosításra

Eddig 115 ezren kapták meg a kettős állampolgárságot, és további 150 ezren várnak honosításra - jelentette ki csütörtökön a washingtoni magyar nagykövetségen az amerikai magyarság képviselői előtt mondott beszédében Schmitt Pál köztársasági elnök. A Foreign Policy magazin Global Thinkers TOP 100 gáláján a köztársasági elnök arról beszélt, hogy Magyarország kész megosztani tapasztalatait a demokráciába való átmenetről.
Létrehozva: 2011. december 2., 08:05 | Utoljára frissítve: 2011. december 2., 11:29
nyomtat küld

Magyarország kész megosztani tapasztalatait a demokráciába tartó átmenetről, amelynek folyamatát csak idén, az új alkotmány elfogadásával zárta le - jelentette ki Schmitt Pál köztársasági elnök csütörtökön Washingtonban a Foreign Policy magazin Global Thinkers TOP 100 gáláján. Az államfő beszédében rámutatott, hogy az emberi jogok, a demokrácia, a szegénység felszámolása kulcsfontosságú kérdés Magyarország, az Európai Unió és az euroatlanti közösség számára.  "Ezeket a problémákat csakis globális partnereink segítségével tudjuk megoldani. Magyarország ebből kész kivenni a részét. Támogatjuk az arab tavasz országainak népeit a demokráciába való átmenetben. De ne tévedjünk! A változás nem könnyű, és az átmenet még nehezebb. Nekünk 20 évünkbe tellett, és csak most, ebben az évben fejeztük be a folyamatot az új alkotmány elfogadásával" - mondta Schmitt Pál. Hozzátette, hogy egyetlen történelmi párhuzam sem igazán pontos, de Magyarország sikerei, hibái és az általa megtanult leckék segítségül szolgálhatnak.
   
Schmitt Pál hangoztatta, hogy 1989-ben, amikor Magyarország a szabadságáért és a teljes függetlenségéért küzdött, nem akarta megváltoztatni a világot.  "Célunk a rendszerváltás volt, a demokratikus értékrend, az emberi jogok és a piacgazdaság biztosítása. De amikor elsőkként vágtuk át a vasfüggönyt, és megváltoztattuk a magyar történelem menetét, egy láncreakciót indítottunk el amely - a kétpólusú világrend megbontásával - egy új politikai és gazdasági rendhez vezetett" - jelentette ki a köztársasági elnök.

Magyarország nagykövetei az Egyesült Államokban élő magyarok

Az államfő előzőleg a washingtoni magyar nagykövetségen az amerikai magyarság képviselőivel találkozott, s jelen volt egy újabb csoportos állampolgársági eskütételen is. Schmitt Pál elmondta, hogy eddig 115 ezren kapták meg a kettős állampolgárságot, és további 150 ezren várnak honosításra. Az elnök hangoztatta, hogy noha hivatalosan a John Hopkins Egyetem meghívására érkezett az amerikai fővárosba, látogatása csúcspontjának a helyi magyarokkal való találkozót tekinti. Schmitt Pál Magyarország nagyköveteinek nevezte az Egyesült Államokban élő magyarokat, és elismeréssel szólt azokról az erőfeszítésekről, amelyeket annak érdekében tesznek, hogy a fiatalabb nemzedékek is megőrizzék nyelvüket, kultúrájukat és az anyaországhoz való kötődést. "Érdekünk, hogy az Egyesült Államokkal a lehető legjobb kapcsolatokat tartsuk fenn" - hangsúlyozta a köztársasági elnök, emlékeztetve arra, hogy a két ország ugyanannak a szövetségnek, a NATO-nak a tagja, a magyar és az amerikai katonák együtt teljesítenek szolgálatot Afganisztánban és Koszovóban, más béketeremtő és békefenntartó missziókban.
   
Schmitt Pál szóba hozta, hogy a világ- és az amerikai sajtóban számos negatív hír jelenik meg Magyarországról. "Úgy érzem, hogy ezekre a támadásokra nem szolgáltunk rá. Sokszor a demokráciát kérik számon rajtunk, sokszor a kiteljesedett piacgazdaság hiányát kritizálják. Csak azt nem szabad elfelejteniük, hogy amíg nekik 200 év állt rendelkezésre mindezeket kiépíteni, addig nekünk eddig összesen 20 év" - mondta. Schmitt Pál arról biztosította mintegy 150 fős hallgatóságát, hogy az új magyar alaptörvény hosszú időre, nemzedékeken keresztül biztosítani fogja a magyar emberek számára a demokráciát, a békét és az emberi jogokat.
   
A köztársasági elnök csütörtökön interjút adott a The Washington Times magazinnak és a Foreign Policy magazinnak.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések