ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Nem lehet szavazati jogból sem A vagy B minőségű" + videó

Kövér László házelnök a Duna Televízió vasárnap sugárzott Heti Hírmondó című műsorában arról beszélt: „ha azt mondjuk, hogy állampolgárság csak egyféle van, tehát nincs A meg B minőségű, s ha azt mondjuk, hogy ennek a jegyében terjesszük ki a szavazati jogot is, akkor tovább kell mennünk ezen az úton, akkor nem lehet szavazati jogból sem A vagy B minőségű”.
Létrehozva: 2011. december 4., 12:14 | Utoljára frissítve: 2011. december 5., 09:53
nyomtat küld

A választójogról tárgyaltak a Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fórumán is. A határon túli résztvevők mindegyike egyetértett abban, hogy nincs két állampolgárság, eszerint pedig szükséges, hogy szavazati jog illesse meg a kettős állampolgárokat is.

Kövér László a Duna TV Heti hírmondó című műsorában

A tervezet szerint csak listára szavazhatnának a határon túli magyarok. Ezzel a legtöbb résztvevő egyetértett. Az erdélyi Magyar Polgári Párt elnöke szerint azonban ez még mindig megkülönböztetné a magyar állampolgárokat. Azt javasolta: egyéni választókörzetben is szavazhassanak, mégpedig úgy, hogy alakítsanak ki választókörzeteket a magyarok lakta határon túli területeken is. Ezt és az ülésen elhangzott egyéb javaslatokat bizottsági módosító indítványokként nyújtják majd be a választójogi törvényhez.

Kövér László egyetért azzal a javaslattal, hogy a határon túl élő magyarok ne csak pártlistákra, hanem egyéni jelöltekre is szavazhassanak – mondta a házelnök.

Kövér László a Duna műsorában kifejtette: „ha azt mondjuk, hogy állampolgárság csak egyféle van, tehát nincs A meg B minőségű, s ha azt mondjuk, hogy ennek a jegyében terjesszük ki a szavazati jogot is, akkor tovább kell mennünk ezen az úton, akkor nem lehet szavazati jogból sem A vagy B minőségű”.

Arra az újságírói kérdésre, hogy ez a javaslat átmegy-e a parlamenti többségen, Kövér László elmondta, nem tudja megmondani, hogy mi lesz a fogadtatása, de mint közölte, a Fidesz-KDNP, az LMP és a Jobbik képviselői is egyetértettek ezzel az iránnyal – mondta.

Az Országgyűlés elnöke a vasárnap sugárzott interjúban az IMF-ről szólva úgy fogalmazott: "Abban tetszettek volna jeleskedni, hogy ezt a gazdasági világválságot, ezt a csőd közeli helyzetet sikerült volna megelőzni!"
   
"Rossz lovon ülünk, rossz rendszer működik, és az IMF tipikusan az az intézmény, amely ennek a rossz rendszernek az egyik fundamentális fenntartója" - mondta Kövér László, hozzátette azonban: az egy más kérdés, hogy a jelen körülmények között egy ország, adott esetben Magyarország ki tudja-e kerülni, hogy ezekkel az intézményekkel együttműködjön. "Azt, hogy egyáltalán ne működjünk együtt, senki sem gondolta - minden retorikai túlzás ellenére" - mondta. Rámutatott ugyanakkor, a jövő kérdése, hogy az együttműködés kialakítása során milyen pozíciót tud majd kiküzdeni magának Magyarország: egy alárendelt szerepet vagy egy olyan tényleges alkupozíciót, amelyben az ország érvényesíteni tudja a saját nemzeti érdekeit, például alapvető társadalompolitikai kérdésekben.

Arra a kérdésre, mennyire tartja reálisnak azt a kormányzati szándékot, hogy titkosszolgálati módszerekkel derítsék ki, kik és miért spekulálnak a forint ellen, Kövér László a Duna Televízióban azt mondta: örülne neki, ha a magyar titkosszolgálat képes lenne erre, mert az azt jelentené, hogy nyolc év "rombolás" és húsz év "bizonytalankodás" után a nemzetbiztonság olyan állapotban van, hogy képes ennek felderítésére, de megjegyezte, nem biztos abban, hogy ez így van, mert olyan mértékű "rombolás" történt a titkosszolgálatoknál a szocialisták idején, amelyet csak hosszú idő alatt lehet "kiheverni".

Az Országgyűlés elnöke badarságnak nevezte, hogy a Fidesz az elmúlt másfél év alatt 1,5-2 millió választót veszített volna el. Hozzátette ugyanakkor, tisztában vannak azzal, hogy a Fidesz komoly veszteségeket szenvedett el az elmúlt másfél esztendőben, de relatíve a legkevesebbet az eddigi ciklusok kormányzó erőihez viszonyítva.
    
A parlamenti törvényhozás tempóját firtató kérdésre azt mondta: a "rohamtempó" egyrészt szükségszerű, másrészt oka sok "szubjektív hiba, gyengeség, gyarlóság, ami a kormányzati szerkezetből, annak a rossz működéséből fakad, vagy egész egyszerűen emberek teherbíró képességének a korlátaiból". Vagyis hogy nem tudott a kormányzat olyan ütemben előterjesztéseket letenni az asztalra szeptemberben, októberben, hogy ne minden novemberre, decemberre "csúcsosodjon" ki.

Az éjszakákba nyúló ülésekkel kapcsolatban azt közölte: létrejött és működött a koalíció az ellenzék között.


(hirado.hu-fidesz.hu, MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések