ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Pécs: megkezdi működését a város eladósodásának okait vizsgáló bizottság

A város eladósodásának okait vizsgáló ideiglenes bizottság működik a pécsi városházán a következő két hónapban. A helyi Fidesz-KDNP-frakció erről szóló javaslatát csütörtökön tárgyalta a város közgyűlése.
Létrehozva: 2012. január 19., 12:57
nyomtat küld

Mint Hoppál Péter, a Fidesz-KDNP városházi frakciójának vezetője az ülésen elmondta, a bizottság az 1990 és 2011 közötti időszakra vonatkozóan vizsgálja a város eladósodásának körülményeit, mértékét, a hitelek futamidejét, azok felvételének indokait és a mindenkori döntéshozók felelősségét. A frakcióvezető azt kérte a közgyűlésen, hogy minden politikai erő delegáljon egy tagot a testületbe, a Fidesz részére pedig biztosítson egy plusz helyet az elnöki posztra.
    
Az így héttagúra tervezett bizottság munkájában azonban az MSZP csak feltételekkel volt hajlandó részt venni. Tóth Bertalan, a párt városházi frakcióvezetője azt javasolta, hogy a bizottság egyúttal vizsgálja meg azt is, hogyan alakultak az önkormányzatnak biztosított állami források, és milyen uniós fejlesztések kezdődtek a városban ebben az időintervallumban. Ezt a közgyűlési többség nem fogadta el, így a szocialisták nem delegáltak tagot a testületbe.     

A bizottság így Hoppál Péter (Fidesz) elnök, Trombitás Károly (Fidesz), Kővári János (Összefogás Pécsért Egyesület), Oszoli Dénes (KDNP), Gyimesi Gábor (Jobbik) és Keresztes László Lóránt (LMP) részvételével áll majd munkába. A testületnek két hónap áll rendelkezésére, jelentését pedig a március 22-én ülésező közgyűlés elé kell tárnia. A grémium díjazás nélkül látja el feladatát. Az eladósodottsághoz vezető okok feltárását és a felelősség vizsgálatának indokoltságát az önkormányzati jutalmazások megalapozottságával korábban foglalkozó ideiglenes bizottság tagjai vetették fel. Emellett a Fidesz pécsi szervezete telefonos közvélmény-kutatást is folytatott a témában. Ez azt mutatta, hogy a megkérdezettek túlnyomó része kíváncsi az eladósodás okaira.     

Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) megyei jogú városok pénzügyi egyensúlyi helyzetét áttekintő ellenőrzésének december végén közzétett eredménye alapján a pécsi önkormányzat adóssága 2006 végétől 2010 végére 13,7 milliárd forintról 37,9 milliárd forintra emelkedett.        

Az ÁSZ szerint a város gazdálkodását pénzügyi kockázatok veszélyeztetik, a pénzügyi egyensúly gyors helyreállítása és hosszú távú fenntarthatósága azonnali intézkedéseket igényel.  A szervezet a többi között azt javasolta a polgármesternek, dolgoztasson ki olyan intézkedési tervet, amely tartalmazza a bevételnövelő lehetőségek feltárását, a folyamatban lévő és a tervezett beruházások, egyéb kiadási kötelezettségek teljes körű felülvizsgálatát, az adósságszolgálat szerkezetének áttekintését.         

Páva Zsolt, Pécs fideszes polgármestere január elején arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a város adósságcsökkentésre fordítja a tavaly év végén kormánydöntés alapján kapott egymilliárd forint többlettámogatást.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések