ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A migráció állt az uniós belügyminiszterek találkozójának középpontjában

A migráció és annak kezelése volt a fő téma az EU tagállamok belügyminisztereinek informális csütörtöki találkozóján Koppenhágában.
Létrehozva: 2012. január 27., 08:17
nyomtat küld

A magyar delegációt Kontrát Károly, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára vezette.  Az unió soros dán elnöksége alatt tartott koppenhágai megbeszélésről tájékoztatva a tárca azt írta az MTI-hez eljuttatott közleményében, hogy a találkozón a miniszterek tárgyaltak a jelenlegi migrációs nyomásról, amely felvetette az Európai Unión belüli szolidaritást, áttekintették a migráció kezeléséhez rendelkezésre álló eszközöket, és megvitatták az érintett uniós ügynökségek (az európai határőrizeti ügynökség, a Frontex és az Európai Menekültügyi Támogatási Hivatal) szerepét.
    
Kontrát Károly hangsúlyozta, hogy Magyarország a többi tagállammal, az uniós intézményekkel és ügynökségekkel együttműködve teljesíti a külső határ őrizetéből fakadó kötelezettségeit. Szó volt a találkozón a családegyesítésről is, amely a legális migrációnak jelentős, bár egyre csökkenő hányadát teszi ki. Mint a közleményben olvasható, a belügyminiszterek megvitatták a családegyesítési irányelv alkalmazásával kapcsolatos gyakorlati kérdéseket, nehézségeket, a visszaélésekkel összefüggő problémákat.
    
A belügyminiszteri ülés harmadik témája az utas-nyilvántartási adatokról (passanger name record, PNR) szóló irányelv volt, amelynek tárgyalását az Európai Unió Tanácsa a magyar elnökség alatt kezdte meg. Ebben az ügyben kulcsfontosságú a felállítandó nemzeti PNR- rendszerek finanszírozása - olvasható a tárca közleményében.

A dán elnökség megközelítése szerint a következő uniós költségvetés (2014-2020) által létrehozandó belbiztonsági alap jelenthet megoldást erre a problémára. Hírügynökségi beszámolók szerint Bulgária és Románia schengeni csatlakozása ugyan hivatalosan nem volt napirenden az EU-tagok belügyminisztereinek találkozóján, de kiszivárogtatták a rendezvényen az EU-bizottság legújabb, február elején nyilvánosságra hozandó jelentését, amely továbbra is problémásnak tartja a két ország csatlakozását az Európán belüli szabad közlekedést lehetővé tevő schengeni övezethez. Hollandia változatlanul ellenzi Bulgária és Románia befogadását, gyakorlati előrelépést akar Bukaresttől és Szófiától a korrupció elleni küzdelemben, továbbá azt, hogy mindkét ország bizonyítsa: képes külső határainak hatékony ellenőrzésére. A két jelentkező országot csak együtt lehet felvenni a schengeni övezetbe.
    
A tanács kétnapos ülése pénteken az igazságügyminiszterek nem hivatalos találkozójával folytatódik.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések