ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A biztonságos és olcsó atomenergia segítheti a klímaváltozás elleni küzdelmet

Kovács Pál klíma- és energiaügyért felelős államtitkár szólalt fel Magyarország képviseletében az Európai Unió energiaügyi minisztereinek atomenergiáról szóló informális megbeszélésén 2012. február 10-én, Párizsban. A tagállami szakterületi vezetők az európai szintű energiapolitikai kihívásokról, az atomenergia megfelelő részarányáról és fenntarthatóságáról tárgyaltak.
Létrehozva: 2012. február 10., 15:13
nyomtat küld

Kovács Pál az energiapolitikai célokról szólva kifejtette, hogy a dekarbonizációs törekvések eredményes megvalósítása a kérdés globális kezelését teszi szükségessé. Ezért az Európai Uniónak és a tagállamoknak minden lehetséges eszközzel a nemzetközi egyeztetések hatékonyságának fokozásán érdemes dolgozniuk. Az államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy a dekarbonizáció elérése érdekében tervezett intézkedéseket a gazdasági és versenyképességi kockázatokra, valamint a szociális szempontokra figyelemmel kell kialakítani és végrehajtani.

Bár a 27 uniós tagállam alig több mint fele, 14 ország rendelkezik működő atomerőművel, a nukleáris energia mégis közel 30 százalékát fedezi a teljes európai villamos energia igénynek. Az atomenergia a legolcsóbb alacsony szén-dioxid intenzitású technológiaként meghatározó szerepet tölthet be a jövőben is a klímaváltozás elleni küzdelemben. Magyarországon az atomenergia jelentős mértékben hozzájárul az energiaellátás fenntarthatóságához, és kedvező költségeinek köszönhetően, a gazdaság versenyképességéhez is. Kovács Pál hangsúlyozta, hogy a kívánatos energiamixre vonatkozó döntéseknek tagállami hatáskörben kell maradniuk. „Magyarország határozottan kiáll a technológiasemleges megközelítés mellett” – jelentette ki. Az Országgyűlés által elfogadott Nemzeti Energiastratégia az atomenergia jelenlegi szerepének megőrzésével számol a következő évtizedekre.

Az államtitkár hozzátette: az Európai Unió álláspontját a legteljesebb mértékben osztva a magyar Kormány is a legmagasabb szintű biztonsági követelmények érvényesítésében érdekelt az atomenergia hasznosításában. Beszámolt arról, hogy az Országos Atomenergia Hivatal végleges nemzeti jelentésben tájékoztatta az Európai Bizottságot a Paksi Atomerőműben végrehajtott célzott biztonsági felülvizsgálat eredményeiről.  A jelentés szerint azonnali intézkedést igénylő probléma nem merült fel. A felülvizsgálat feltárt azonban néhány olyan beavatkozási lehetőséget, amelyek reális befektetés árán érdemben növelhetik az erőmű biztonságát, ezek végigvitele érdekében az atomerőmű megteszi a szükséges intézkedéseket. A Kormány a paksi üzemidő-hosszabbításhoz és a tervezett bővítéshez kapcsolódó minden döntésnél és lépésnél kiemelten veszi figyelembe a biztonságos üzemelés szempontját.

(Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, Kommunikációs Főosztály)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések