ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Prőhle: Konkrét tartalmi kérdésekről essen szó

Prőhle Gergely egy berlini vitán hétfőn arról beszélt: a magyar kormány fontosnak tartja, hogy ne pusztán "a demokrácia általános állapotáról filozofáljon" a nemzetközi közvélemény, hanem konkrét tartalmi kérdésekről essen szó.
Létrehozva: 2012. március 13., 08:14 | Utoljára frissítve: 2012. március 13., 11:34
nyomtat küld

A Külügyminisztérium EU kétoldalú kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára "A demokrácia hanyatlása vagy a nemzet felemelkedése?" című eszmecserén fejtette ki nézeteit a Német Külpolitikai Társaság (DGAP) fórumán. Ezzel a rendezvénnyel kezdődött a berlini székhelyű tekintélyes kutatóintézet vitasorozata Magyarországról. Prőhle Gergely a vitát követően az MTI-nek elmondta: az eseményen hangsúlyozta, hogy "komolyan kell venni a Velencei Bizottság és az Európai Bizottság véleményét, és egyben ügyelni kell arra, hogy a politikailag motivált, és ezért olykor túlzó kritikát elválasszuk a konkrét jogszabályok jogilag megalapozott kifogásolásától". A magyar külpolitika és a magyar gazdaság szempontjából kulcsfontosságú a Németországhoz fűződő viszony - mondta, hozzátéve, a kormányzat minden józan véleményre figyel. Fontos azonban, hogy túlzások, a szélsőséges szóhasználat miatt a mégoly megalapozott kritika ne veszítsen hitelességéből. "Nem könnyű megérteni a magyarországi helyzetet, de nem lehetetlen" - mondta Prőhle Gergely.
   
A rendezvénysorozatot megnyitó hétfői vitát több mint százan követték a DGAP berlini székházában, ami a Magyarországhoz hasonló méretű országokról szóló pódiumbeszélgetések átlagos látogatószámát tekintve igen jelentős érdeklődést fejez ki - mondta az MTI-nek Gereon Schuch, a német kormánnyal, illetve a német minisztériumokkal szoros munkakapcsolatban álló intézet Magyarországgal foglalkozó kutatója. A vitán részt vett Ungváry Krisztián történész is, akit az MTI a késő esti órákig nem tudott elérni. A nemzetközileg elismert, független elemző intézet a következő időszakban 6-8 hetente tart nyilvános vitát a magyarországi változások egy-egy csomópontja köré szervezve, így terítékre kerül a belpolitika, az alkotmányreform, a gazdaságpolitika és a médiapolitika is. A DGAP szerint szakszerű, higgadt, az érzelmek helyett az érvekre koncentráló vitákon keresztül célszerű próbálkozni a magyarországi helyzet értelmezésével, és a vitatott kérdéseket valamennyi releváns szemszögből meg kell világítani. E megközelítés alapján a berlini pódiumbeszélgetésekre meghívnak szereplőket a kormányzat, illetve a "Fidesz köreiből", valamint az ellenzék oldaláról, és invitálnak független megfigyelőket is - tájékoztatta az MTI-t Gereon Schuch. "Magyarország Orbán Viktor kormányra kerülése óta szinte folyamatosan szerepel a német sajtóban, és a legtöbbször negatív értelemben" - mondta a kutató, hangsúlyozva, hogy a magyarországi változások megértéshez nem elég a médiában zajló, indulatoktól fűtött és leegyszerűsítő politikai fordulatokkal átszőtt diskurzus. A DGAP ezért szervezi a vitasorozatot, remélve, hogy a vitát sikerül átterelni az észérvek vidékére.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések