ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Összetartozik a két nép" + képek

 
A szmolenszki repülőgép-szerencsétlenségben elhunyt Lech Kaczynski egykori lengyel elnökre és a további 95 áldozatra emlékeztek Újbudán, a Szombathelyi téren ültetett Barátságfánál, a 2010. április 10-én bekövetkezett tragédia második évfordulóján. Simicskó István, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, az Interparlamentáris Unió (IPU) Magyar Nemzeti Csoportja Magyar-Lengyel Baráti Tagozatának alelnöke szerint a lengyel és a magyar népet a „legszorosabb történelmi szálak kötik össze". Hoffmann Tamás, Újbuda fideszes polgármestere ugyanitt arról beszélt, a két évvel ezelőtt történt tragédia a szerencsétlenségen túl segít felidézni a két nép és ország sokszor párhuzamosan futó, olykor összekapcsolódó történelmét is. Az eseményről készült képeinket itt tekintheti meg.
Létrehozva: 2012. április 10., 16:20 | Utoljára frissítve: 2012. április 11., 11:22
nyomtat küld

Simicskó István szerint a lengyel-magyar barátság kiemelkedő jelentőséggel bír, különösen a nehéz időszakokban. Az államtitkár ezzel összefüggésben, az elmúlt ezer évben kialakult „egyedülálló érzelmi kapcsolatról” beszélt. Mint mondta, a két népet a „legszorosabb történelmi szálak kötik össze”. Ezért kell megemlékeznünk, ezért kell a lengyelekkel együtt lennünk a bajban, ha tragédia éri őket, akkor is, ha sikerekben tudunk velük osztozni, akkor is – hangsúlyozta Simicskó.

Az államtitkár szerint a lengyelek megértik a magyar kormány politikáját, a magyarság céljait, törekvéseit, és mindenkor kiálltak a magyarok mellett, ahogyan mi magyarok is a lengyelekért.

Simicskó István az emlékfát a lengyel-magyar összetartozás szimbólumának nevezte. Összetartozik a két nép. Összetartozott az elmúlt ezer évben, összetartozott a huszadik században és napjainkban is – fogalmazott az államtitkár.

"Nem lett volna szabad megtörténnie"

Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere beszédében úgy fogalmazott, 2010. április 10. az értelmetlen tragédia szimbólumaként él a lengyel nemzet és Európa emlékezetében. Hozzátette, a feldolgozhatatlan, szörnyű balestre nem lehet magyarázatot találni, nem lett volna szabad megtörténnie sem.

Úgy folytatta, a két évvel ezelőtt történt tragédia a szerencsétlenségen túl segít felidézni a két nép és ország sokszor párhuzamosan futó, olykor összekapcsolódó történelmét is. Tisztelgünk az 1848-49-es magyar szabadságharc ügyét segítő lengyel katonák előtt, emlékezünk az 1940-es katyni mészárlás áldozataira, s tisztelgünk azok előtt is, akik 1956-ban nyíltan szolidaritást vállaltak a magyar forradalommal – húzta alá a polgármester.

 A megemlékezés végén a jelenlévők virágot és koszorúkat helyeztek el az emlékfa tövénél.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések