Fővárosi Közgyűlés: jóváhagyták a vízművekre vonatkozó megállapodást
|
Jóváhagyta a Fővárosi Vízművek kisebbségi részvénycsomagjának visszavásárlásáról, valamint az 1997-ben kötött szindikátusi és menedzsmentszerződés megszüntetéséről szóló előzetes megállapodást a Fővárosi Közgyűlés szerdán.
|
Létrehozva: 2012. április 25., 10:22 | Utoljára frissítve: 2012. április 25., 13:29 |
nyomtat
|
küld
|
|
|
Tarlós István főpolgármester indítványát 23 igen szavazattal, 8 tartózkodás mellett fogadták el. A tartózkodók szocialista képviselők voltak. A városvezető múlt hétfőn állapodott meg előzetesen Jean-Louis Chaussade-dal, a francia Suez Environnement S.A. vezérigazgatójával a vízművek visszavásárlásáról. Ennek értelmében három részletben, az aláírástól számított két éven belül vásárolná vissza a kisebbségi részvénycsomagot a főváros.
A befektetői részvények átruházásával, valamint a szerződés megszüntetésével kapcsolatos teljes tranzakciós érték nettó 15,1 milliárd forint. A részvényekért fizetendő vételár teljes összege 12,094 milliárd forint, amelyből a főváros az adásvételi megállapodás zárásakor 8,25 milliárd forintot fizet ki, míg az aláírást követő két éven belül 3,844 milliárd forint kifizetése lesz esedékes, két egyenlő részletben. A teljes árban benne van a társaság több mint 2,5 milliárd forintos adósságállománya is. A befektetők az első negyedévre csaknem 469 millió forint menedzsmentdíjra jogosultak március 31-ig, azonban április 1-je után már nem jár nekik díj.
A befektetők a tulajdonukban lévő részvények értéke 10 százalékának megfelelő kamatra jogosultak minden év december 31-ig, így év közbeni visszavásárlás esetén a vásárlás napjáig az éves kamat arányos része jár nekik. A megállapodás aláírása után a befektetőket nem illeti meg további osztalék az idei évben.
A főpolgármester korábban kiemelte azt is, hogy a befektető úgynevezett szavatossági nyilatkozatot tett, vagyis kijelentette, hogy a szerződésben vállalt kötelezettségeit teljesítette. A végleges megállapodás aláírásának május 8. a határideje.
Együttműködik a főváros és a honvédség
Együttműködési megállapodást köt a fővárosi önkormányzat a Magyar Honvédség támogató dandárjával; az erről szóló indítványt egyhangúlag hagyta jóvá a Fővárosi Közgyűlés szerdán. Tarlós István főpolgármester előterjesztése szerint a megállapodás mindkét félnek előnyökkel jár, egyebek mellett a védelmi igazgatás felkészítési rendezvényein, a honvédelmi nevelés és a katonai pályára irányítás területén. Az önkormányzat az ünnepi rendezvényein lehetőséget biztosít a dandár tevékenységének bemutatására, a katonai hagyományok ápolására. A fővárosi rendezvényeken és ünnepségeken részt vesznek a díszelgő alegységek, díszőrségek, a kulturális rendezvényeken pedig közreműködik majd a katonazenekar. A megállapodás-tervezet kitér arra is, hogy a dandár szervezetten részt vesz a fővárosban bekövetkezett természeti katasztrófák felszámolásában, ezen belül kiemelten a fővárosi lakosság mentésében. A megelőzési, védekezési és kitelepítési munkálatokhoz a személyi állomány mellett technikai eszközöket is biztosítanak, továbbá részt vesznek az ideiglenes tábori elhelyezés feltételeinek kialakításában, illetve a személyek és anyagi javak őrzés-védelmében.
Megköthetik a BKV közszolgáltatási szerződését
A Fővárosi Közgyűlés döntése értelmében megkötheti a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a BKV-val az új, május elsejétől érvényes közszolgáltatási szerződését. A közgyűlés szerdai ülésén 18 igen, 9 nem szavazattal és 3 tartózkodás mellett fogadta el a határozatot. Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója a szavazás után az MTI-nek azt mondta, a döntés értelmében a főváros a BKK-val feladatellátási szerződést köt, ez alapján pedig még a héten megköthetik a BKV-val a közszolgáltatási szerződést. Hozzátette: a közgyűlés részéről minden olyan döntés megszületett, amely a szerződés aláírásához kell.
A főváros megkötheti a kormánnyal a megállapodást a BKV finanszírozásáról
Megkötheti Budapest a BKV finanszírozásáról szóló megállapodást a kormánnyal, miután a Fővárosi Közgyűlés a szerdai ülésén elfogadta az erről szóló előterjesztést, felhatalmazva az aláírásra Tarlós István főpolgármestert. A javaslatot 18 igen és 13 nem ellenében fogadták el a képviselők. A szerződés szerint a kormány egyebek mellett vállalja, hogy továbbra is biztosítja az utazási kedvezmények ellentételezését a mindenkori szabályok szerint, illetve csak az új finanszírozási források megteremtése ütemében csökkenti, illetve szünteti meg az állami támogatást. Budapest egyebek mellett azt vállalja, hogy megvizsgálja a külső szolgáltatók bevonásának lehetőségét, illetve a közösségi közlekedés költségnövelő tényezőit és az inflációt figyelembe vevő, a bevételeket növelő üzlet-és tarifapolitikát alkalmaz.
Döntöttek a díszpolgári címekről
A Fővárosi Közgyűlés szerdai, zárt ülésen meghozott döntése értelmében 16-an kapnak budapesti díszpolgári címet az idén. Az új díszpolgárok: Balázs György okleveles mérnök, professor emeritus, a műszaki tudomány doktora, Bara Margit Kossuth-díjas színművész, Bertalan Tivadar festő, grafikus, díszlettervező, Bolberitz Pál Széchenyi-díjas római katolikus pap, filozófus, egyetemi tanár, Frenreisz Károly rockzenész, zeneszerző, az LGT alapító tagja, Göröcs János válogatott labdarúgó, edző, Jókai Anna Kossuth-díjas író, költő, Koltai Lajos Kossuth- és Balázs Béla-díjas operatőr, Kubik Anna Kossuth-díjas színművész, Mága Zoltán hegedűművész, Máthé Erzsi, a nemzet színésze, Pitti Katalin Liszt Ferenc-díjas operaénekes, Ránky Mátyásné Németh Angéla olimpiai bajnok gerelyhajító, Sótonyi Péter, a Semmelweis Egyetem Igazságügyi és Biztosítás-orvostani Intézetének volt igazgatója, egyetemi tanár, Zsíros Tibor mesteredző, az 1955-ös magyar kosárlabda aranycsapat tagja, valamint posztumusz Teller Ede atomfizikus. A díszpolgári címeket június 19-én adják át. A közgyűlés döntött arról is, hogy 25-en részesülnek Bárczy István Díjban a pedagógusnap alkalmából.
(MTI-fidesz.hu)