|
|
|
|
Elutasítjuk a kettős mércét és a diszkriminációt!
|
Tíz közép-kelet-európai ország (Bulgária, Csehország, Észtország, Magyarország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Románia, Szlovákia és Szlovénia) néppárti delegációvezetője a mai napon nyílt levelet intézett José Manuel Barrosóhoz, az Európai Bizottság elnökéhez. A levélben az európai parlamenti képviselők az elmúlt időszakban a közép-kelet-európai állampolgárokat érő diszkriminatív intézkedésekre hívják fel a figyelmet, egyben kérik a Bizottság erélyes fellépését. A levél társkezdeményezői Gyürk András magyar, és Jacek Saryusz-Wolski lengyel néppárti delegációvezetők voltak. |
A dokumentumban a néppárti politikusok emlékeztetnek: Hollandiában a szélsőséges Szabadságpárt (PVV) még februárban honlapot indított, hogy az ott élő kelet-európai munkavállalókkal szembeni negatív tapasztalatoknak és véleményeknek platformot adjon. Belgiumban pedig egy szélsőséges flamand párt (Vlaams Belang) hasonló honlapot indított a bevándorlókkal kapcsolatos visszaélések jelentésére. A levélírók szintén emlékeztetnek: múlt héten Svájc bejelentette, hogy korlátozza a 2004-ben az Unióhoz csatlakozott közép-kelet-európai országokból érkező polgárok bevándorlását.
A levélírók határozottan elítélik ezeket az intézkedéseket. "Ezek a diszkriminatív akciók szembemennek az alapvető európai értékekkel, mint az emberi méltóság, szabadság, egyenlőség, jogbiztonság és az emberi jogok tisztelete. Ezek az elfogadhatatlan jelenségek a közép-kelet-európai polgárokat másodosztályú polgárokká alacsonyítják és az Unió alapjainak - az európai polgárok közötti egyenlőség - lerombolásával fenyegetnek " - áll a levélben.
"A diszkrimináció minden formája elfogadhatatlan, érkezzen az akár az Európai Unión belülről vagy kívülről. Ezek a diszkriminatív jelenségek veszélyes precedenst teremtenek és felbátoríthatják a szélsőséges politikai erőket, hogy hasonló akciókat kezdeményezzenek a közép-kelet-európai polgárokkal szemben. Ez rendkívül veszélyes következményekhez vezethet, úgymint az idegengyűlölet, az extrémizmus és a szélsőjobboldali irányzatok megerősödése, egyben mély megosztottságot teremthet az európai nemzetek között, ezáltal gyengítve az egész Európai Uniót" - fogalmaz a dokumentum.
Mindezek fényében a levélben a tíz közép-kelet-európai néppárti delegációvezető felszólítja az Európai Bizottságot, hogy a közös európai értékek védelmében erélyesen lépjen fel ezen és minden más, az uniós polgárokat megkülönböztető intézkedés ellen. A levélírók felszólítják José Manuel Barrosót: lépjen fel a kettős mércével szemben és minden erejét latba vetve gyakoroljon nyomást a diszkriminatív intézkedések megszüntetése érdekében.
Az aláíró néppárti delegációvezetők:
Gyürk András, Magyarország, a levél társkezdeményezője;
Jacek Saryusz-Wolski, Lengyelország, a levél társkezdeményezője;
Theodor Dumitru Stolojan, Románia;
Zuzana Roithoá, Csehország;
Andrey Kovatchev, Bulgária;
Anna Záborská; Szlovákia;
Vytautas Landsbergis, Litvánia;
Krišjānis Kariņš, Lettország;
Tunne Kelam, Észtország;
Milan Zver, Szlovénia.
Háttér:
A levél az alábbi linken érhető el.
A tíz közép-kelet-európai ország (Bulgária, Csehország, Észtország, Magyarország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Románia, Szlovákia és Szlovénia) néppárti delegációja összesen 85 képviselővel rendelkezik az Európai Parlamentben.
A Magyar Néppárti Képviselőcsoport korábban nyilatkozatban tiltakozott a holland Szabadságpárt által indított, a közép-kelet-európai polgárokat diszkrimináló honlappal szemben.
(EPP-HungarianPress)
|
|
|
Jelenleg nincs információ
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
|
|