ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

13 hulladéklerakót rekultiválnak Sopron térségében

A Sopron Térségi Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás nyertes pályázatának köszönhetően 13 hulladéklerakó rekultivációja történik meg a közeljövőben. A társulás 6,8 millió önerőt, az Új Széchenyi Terv keretében 2,6 milliárd forintot pedig a Kohéziós Alap és a Magyar Kormány költségvetése biztosít. A projektindító sajtótájékoztatót követően már el is indultak a munkagépek.
Létrehozva: 2012. május 2., 13:33 | Utoljára frissítve: 2012. május 2., 15:36
nyomtat küld

A projekt során Sopronban és a térségben hat lerakót számolnak fel. A projektindító sajtótájékoztatón részt vett Sopron városvezetése – dr. Fodor Tamás polgármester, dr. Simon István és Abdai Géza alpolgármesterek – a Sopron Térségi Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás tanácsának tagjai.

Mágel Ágost, a 39 települést tömörítő hulladékgazdálkodási társulás elnöke részletesen is ismertette az Új Széchenyi Terv és a Magyar Kormány támogatásával megvalósuló projekt részleteit. Elmondta: Sopronban már megkezdődtek a munkálatok. A Harkai úti telep rézsűfelületeit véglegesen lezárják, a hulladékot áthalmozzák, majd szigetelő réteg kerül rá. Így a csapadékvíz nem oldódhat ki, ezáltal a szennyezőanyagok sem kerülhetnek a környezetbe. Az utolsó, humuszos felső fedőréteg és a füvesítés arra szolgál, hogy a lerakó belesimuljon a tájba.

A munkálatok során több mint 123 ezer köbméter hulladékot helyeznek át. A rendezett területen 38 ezer négyzetméternyi felületet füvesítenek majd. Végleges, helyben történik majd a rekultiváció lesz Fertődön, Fertőendréden, Nagycenken, valamint Sopronkövesden. Kapuváron és a Pusztacsaládon, úgynevezett passzív hidraulikus védelem épül. Ez azt jelenti, hogy a lerakókat gyakorlatilag becsomagolják. A hulladék helyben marad, de a területet vízzáró fal veszi körül.

Minden településen biológiai rekultiváció is lesz, mivel az érintett területek nagymértékben hozzájárulhatnak a roncsolt táj eltüntetéséhez, a biológiai élettér helyreállításához. – A célunk az volt, hogy a vizet, az egészséges környezetet szennyező lerakókat teljes mértékben felszámoljuk – mondta Mágel Ágost. Hozzátette: Az elkövetkezendő egy évben bevarrják a tájsebeket, felszedik a föld alatti „szemétaknákat". Ezáltal a jövő fiatalsága már egészségesebb környezetben élhet. A mai projektindító jelentős mérföldkőnek számít, de a munka természetesen folytatódik. A nagytérségi hulladékprojekt is jól halad, a Csérre tervezett lerakó megépítésére már kiírásra került a közbeszerzési pályázat. A tervek szerint jövő ilyenkor már mehet a próbaüzem. Végleges, helyben történő rekultivációra kerül sor Sopron mellett Fertődön, Fertőendréden, Nagycenken és Sopronkövesden is.

(fidesz.sopron.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések