ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Több tényezőt kell figyelembe venni a romák helyzetének elemzéséhez

A mai napon mutatta be az Európai Unió Alapjogi Ügynöksége a "A romák helyzete 11 uniós tagállamban: bepillantás a felmérési eredményekbe" című jelentését az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságában. Járóka Lívia, a romák társadalmi befogadását célzó európai uniós stratégia jelentéstevője felszólalásában üdvözölte, hogy a felmérés hat tagjelölt országra is kiterjed, valamint reményét fejezte ki, hogy a következő, immár minden tagállamra kiterjedő kutatás a társadalmi-gazdasági indikátorok teljes skáláját magába foglalja majd.
Létrehozva: 2012. május 31., 15:23
nyomtat küld

Az Európai Unió Alapjogi Ügynöksége, a Világbank, az ENSZ Fejlesztési Programja és az Európai Bizottság konzorciumi partnerségében kivitelezett kutatás a romák helyzetét mérte fel az Európai Unió tizenegy tagállamában, a volt jugoszláv tagköztársaságokban, valamint Moldovában. A négy prioritásterületet, így az oktatást, foglalkoztatást, lakhatást és egészségügyi helyzetet felölelő, és mintegy nyolcvanötezer kérdőíven alapuló kutatás kimutatta, hogy a romák minden területen jelentősen rosszabb mutatókkal rendelkeznek, mint a többségi társadalom, ráadásul nem csak az országos vagy regionális átlaghoz, de a közvetlen környezetükben élőkhöz képest is jelentős a leszakadásuk.

Járóka Lívia fideszes EP-képviselő, a romák társadalmi befogadását célzó európai uniós stratégia jelentéstevője felszólalásában üdvözölte, hogy a felmérésbe a nyugat-balkáni országokat és Moldovát is bevonták, valamint reményét fejezte ki, hogy a kísérleti szakasz befejezését követően, egy minden tagállamra kiterjedő, széles körű kutatást folytat majd az Alapjogi Ügynökség. A néppárti politikus emlékeztetett, hogy az Európai Parlament jelentése és a magyar elnökség hivatalos álláspontja egy olyan átfogó "válságtérkép" kialakítását kezdeményezte, amely legalapvetőbb társadalmi és gazdasági jellemzőik alapján méri fel a leghátrányosabb helyzetű térségeket, ahol a mélyszegénységben élő közösségek koncentrálódnak. Járóka ennek megfelelően javasolta, hogy a soron következő kutatás mérje fel e tényezők mindegyikét, így például az elérhető munkahelyek és városközpontok távolságát; a közszolgáltatások minőségét; a környezetvédelmi feltételeket vagy a közlekedési infrastruktúra állapotát is.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések