ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Határon átnyúló egészségügyi együttműködés EU-forrásból

A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centruma (DEOEC) és a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház együttműködésének eredményeként a két intézmény uniós támogatással fejleszti a szülészeti és nőgyógyászati ellátást. Az erről szóló dokumentumot hétfőn Debrecenben írták alá a két fél képviselői.
Létrehozva: 2012. szeptember 17., 16:28 | Utoljára frissítve: 2012. szeptember 18., 11:54
nyomtat küld

 A Magyarország-Románia határon átnyúló együttműködési program 2007-2013. (www.huro-cbc.eu) megvalósítása mindkét országban kiemelt fontosságú - mondta Tóth Attila, a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés alelnöke és Stef Mihai Adrian, a Szatmár Megyei Tanács elnöke az aláírást megelőző sajtótájékoztatón.
   
Az elnyert 1,96 millió euró összegű támogatást az intézmények egyebek között egészségügyi eszközök beszerzésére, infrastruktúra-fejlesztésre fordítják - jelezte Tóth Zoltán, a DEOEC női klinikájának igazgatója és Matiz Vasile, a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház nőgyógyászati osztályvezető főorvosa.
   
Tóth Zoltán hozzátette: a DEOEC szülészeti és nőgyógyászati klinikáján a műszerbeszerzésre fordítható 251.965 eurós összegből lehetővé válik - többek között - a legkorszerűbb sebészeti műtőasztal beszerzése, ahhoz szükséges eszközökkel, valamint laparoszkópos felszerelések vásárlása.
   
Az épületberuházásra elnyert 1.181.511 euróból összkomfortos kórtermek, egyágyas szülőszobák létesítése, vizesblokkok kialakítása, a klíma és tűzvédelmi rendszer korszerűsítése valósulhat meg - tájékoztatott a professzor.
   
A Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház 294.188 eurós összegből berendezésekkel, eszközökkel fejleszti egészségügyi ellátó rendszerét - fűzte hozzá Matiz Vasile főorvos.
   
Kalapáti Magdolna, a VÁTI Nonprofit Kft. igazgatója a határon átnyúló projektek stratégiai céljaként jelölte meg, hogy közelebb hozzák egymáshoz a határ menti régiókban élő embereket és az ott működő szervezeteket. A pályázatoknál prioritásként veszik figyelembe a határ menti infrastruktúra-fejlesztést és a gazdasági kohézió erősítését - jegyezte meg.
   
Az igazgató elmondta azt is, hogy a négy magyarországi, illetve négy romániai megyét érintő projekteket - köztük a debreceni és a szatmárnémeti közötti együttműködést - az Európai Regionális Fejlesztési Alap 85 százalékban támogatja. A társfinanszírozást a két állam biztosítja, míg a pályázóknak magyar részről öt százalék, román részről két százalék önerővel kell rendelkezniük.

(MTI - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések