ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

2014-2020 uniós keretköltségvetés - továbbra sem közelednek az álláspontok

A Tanács soros ciprusi elnöksége a múlt héten hozta nyilvánosságra legújabb tárgyalási javaslatát a következő hét éves pénzügyi kerettervről. A javaslat a főösszeget és minden költségvetési fejezetet érintő csökkentések szükségességéről szól. Az Európai Parlament Költségvetési Bizottsága ugyanakkor továbbra is azt a plenáris ülésen megerősített álláspontot képviseli, miszerint 2014-től a főösszegek legalább 5 százalékos emelésére van szükség, ha az Unió teljesíteni akarja politikai vállalásait és jogi kötelezettségeit - tájékoztatta portálunkat hétfőn az Európai Néppárt magyar képviselőcsoportjának sajtóosztálya.
Létrehozva: 2012. szeptember 24., 15:44 | Utoljára frissítve: 2012. szeptember 24., 16:06
nyomtat küld

Közlésük szerint Surján László, a bizottság kereszténydemokrata tagja elmondta: "Aggodalommal tölti el a képviselőket a ciprusi elnökség javaslata, hiszen az nem közelíti az álláspontokat. Bár a Parlament csak igent vagy nemet mondhat egy tanácsi szövegre, jó lenne elkerülni a vétó bekövetkezését. Különösen hátrányosan érint bennünket, közép-kelet-európai országok képviselőit a ciprusi javaslat, hiszen már az Európai Bizottság javaslata is 5 százalékos csökkentést javasolt a számunkra oly fontos kohéziós politika terén, míg mi legalább a 2007-2013-as szintek megtartását javasoljuk".

Surján László szerint továbbra is kérdéses, hogy az elnökségi javaslat megfelelően kezeli-e Magyarország problémáját. Hazánk a 2008-2010-es gyenge növekedési adatok miatt a kohéziós politika területén a legnagyobb vesztese volt az eredeti bizottsági javaslatnak. A néppárti politikus hangsúlyozta: "A Gyurcsány-Bajnai kormányok hibái máig érzékeltetik hatásukat. Az általuk okozott hátrányos helyzetet nehéz lesz ledolgozni".

A kereszténydemokrata EP-képviselő arra a sajtóban megjelent állításra, hogy Magyarország még így is valamennyi költségvetési fejezetet tekintve a harmadik legnagyobb kedvezményezettje lenne az új pénzügyi keretnek úgy reagált: "Hangulatkeltő kijelentés ez, hiszen a részletek, szabályok ismerete nélkül csupán feltételezésekbe bocsátkozhatunk nettó pozíciónkat illetően. A nevét megnevezni nem akaró tisztviselő titkos számításokra támaszkodva állítja dobogós helyünket. Mint képviselő nyilvánosságot, átláthatóságot követelek, hiszen közpénzekről van szó. Egyébként a tagállamoknak nem egymást kell méricskélniük. Mi saját magunkhoz képest szenvedünk a jelenlegi tervek szerint mindenki másnál nagyobb veszteséget. A ciprusi elnökség javaslata reményt keltő ugyan, de még mindig nem tartalmaz konkrét számokat".

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések