ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Nyolc év után: az EU integráció értékelése közép-európai szemmel

Schöpflin György fideszes EP-képviselő a Vilniusban megrendezett magyar-litván fórumon Közép-Európa közös értékeit hangsúlyozva kifejtette, hogy az EU eddigi bővítése alapos elemzést igényel, különös tekintettel a tagállamok jelenlegi gazdasági és politikai helyzetére. Beszédében elutasította továbbá az Európa Bizottság által alkalmazott kettős mérce használatát a régi és új tagállamok viszonylatában.
Létrehozva: 2012. szeptember 25., 09:25
nyomtat küld

Schöpflin György rámutatott, hogy az értékelésnek egyfelől ki kell emelnie, miben változott az elmúlt nyolc év alatt a közép-európai régió, az új tagállamok, másfelől pedig, hogy milyen változáson mentek keresztül az EU-15-ök, a régi tagállamok. A néppárti politikus szerint a jobb-bal törésvonal egész Európára kiterjedő megosztottságot hozott létre, mint ahogyan jól érzékelhetővé vált az európai intézmények és a tagállamok közötti egyre erősödő ellenállás is.

"A legitimációs deficittel az európai intézményeknek szembe kell nézniük és erre megoldást kell találniuk, ahogy a tagállamok szerepét is újra kell definiálni európai szinten. Fontos Közép-Európa különbözőségének kiemelése és értékelése is ebben a folyamatban" - hangsúlyozta Schöpflin György.

A kettős mérce használatát visszautasítva a fideszes EP-képviselő hangsúlyozta, hogy a Bizottságnak egyenlő feltételrendszert kell alkalmaznia mind a régi, mind az új tagállamok esetében, még akkor is, ha Brüsszel tisztában volt azzal a csatlakozást követően, hogy az új tagállamokban eltérő típusú politikai, gazdasági és társadalmi rendszerek alakultak ki.

Beszédében kitért arra, hogy a globalizáció hatásait, a tagállamok közti növekvő egymásrautaltságot és az olyan globálisan jelentkező kihívások problémáját, mint a migráció és a demográfia kérdése, az európai intézményes konstrukcióknak is figyelembe kell venniük. Schöpflin olyan új módszerek kialakítására hívta fel a figyelmet, amelyek nem jelentenek visszalépést a közösségi szolidaritás és gazdasági támogatás jelenlegi szintjéhez képest, valamint nagyobb transzparencia mellett képesek rugalmasságot biztosítani a kiszámíthatatlan folyamatokkal szemben.

(EPP-HungarianPress)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések