ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Balog: Az ügy nemzeti hatáskörbe tartozik

Az emberierőforrás-miniszter szerint nem Brüsszel dolga a férfiak és a nők esélyegyenlőségének szabályozása a vállalati szférában.
Létrehozva: 2012. szeptember 28., 18:43
nyomtat küld

Balog Zoltán ezt pénteken Gurmai Zita szocialista európai parlamenti képviselő nyílt levelére reagálva közölte. Az ellenzéki politikus azért kereste meg levélben a minisztert, mert szerinte a kormány - több más uniós tagállammal együtt - tiltakozott az ellen, hogy Viviane Reding, az Európai Bizottság alapvető jogokért felelős tagja olyan javaslatot készül a bizottság elé tárni, amely 40 százalékos női kvótát írna elő a nagyvállalatok felügyelőbizottságaiban. "Kár, hogy egyébként fontos ügyben írt levelét rögtön egy csúsztatással, hamisítással kezdi" - fogalmaz a tárcavezető az MTI-hez is eljuttatott levelében.

Balog Zoltán szerint ugyanis korábban nem a női kvótáról nyilatkozott a Redingnek írt levelében, hanem arról a szintén igen fontos kérdésről, hogy mely ügyeket kell és lehet az Európai Bizottságnak szabályozni, s melyek a nemzeti hatáskörbe tartozó területek. Szerintünk a férfiak és a nők esélyegyenlőségének a vállalati szférában történő szabályozása nem Brüsszel dolga - közölte a miniszter, megjegyezve: a kormány konkrét intézkedésekről tud beszámolni, hogy Magyarország mit tesz a nők és férfiak esélyegyenlőségéért. Példaként említette erre, hogy a nemzetgazdasági miniszter idén áprilisban a nők munkaerő-piaci helyzetének javításáért felelős miniszteri biztost nevezett ki, akinek feladata a nők foglalkoztatása előtt álló akadályok meghatározása, majd javaslattétel azok megoldására. A miniszteri biztos célként tűzte ki, hogy megakadályozza a nők inaktív státuszba kerülését, valamint stratégiát alkot a gyermekfelügyelet, a munkaerő-piaci diszkrimináció és a felnőttképzés területén is - fűzte hozzá.
   
Balog Zoltán felidézi továbbá, hogy ő vezeti azt a munkacsoportot, amely a kapcsolati, családon belüli erőszak büntetőjogi meghatározásával foglalkozik. Mint írja, munkájuk eredményeképp decemberre elkészül az áldozatok érdekét szolgáló törvényjavaslat. Az emberierőforrás-miniszter levelének végén arra hívja fel Gurmai Zita figyelmét, hogy bátor kiállása az egyenjogúságért hitelesebb lenne, ha az MSZP-SZDSZ-kormány idején is "ilyen harcos lett volna". A miniszter szerint a képviselő pártjának nyolc éve volt ezekre az ügyekre, az érdemi előrelépéseket azonban éppen az MSZP ellenállása akadályozta meg.
   
Gurmai Zita nyílt levelében személyes találkozót kezdeményezett Balog Zoltánnal az ügyben, ezt a miniszter válaszában azzal a kitétellel fogadta el, hogy nem "csúsztatáson alapuló témakör", hanem érdemi kérdések kerülnek szóba.
   
Kaleta Gábor, a Külügyminisztérium sajtófőnöke szeptember 6-án arról tájékoztatta az MTI-t: Magyarország nem támogatja, hogy kötelező érvényű uniós szabályozással, kvóták megállapításával javítsák a nők arányát a tőzsdén jegyzett vállalatok igazgatótanácsaiban, hiszen ez elsősorban a vállalatok és nem az állam feladata lenne.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések