ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Együttműködési megállapodást kötöttek a dél-alföldi megyék

Együttműködési keretmegállapodást írtak alá a területfejlesztési programok összehangolásáról az EU 2014-2020 közötti költségvetési időszakára a dél-alföldi régió megyéi, Békés, Csongrád és Bács-Kiskun megye közgyűlési elnökei szerdán, Békéscsabán.
Létrehozva: 2012. október 3., 17:26
nyomtat küld

A keretszerződés egy ötoldalú együttműködés része, amelyben partner a Dél-Alföldi Regionális Ügynökség Nonprofit Kft. és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium - mondta el  Farkas Zoltán a Békés megyei közgyűlés elnöke a megyei elnökök egyeztető fórumát követően az MTI-nek. Kiemelte: az együttműködés célja, hogy a még végrehajtásra váró megyei fejlesztési feladatok 2013-ig maradéktalanul megvalósuljanak és a három megye új területfejlesztési szerepkörében sikeresen készüljön fel az EU 2014-2020-as költségvetési időszakára. 2014-től a megyék szerepe felértékelődik, a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumhoz megyei szintű hét éves fejlesztési programokat nyújtanak be - tette hozzá.
   
A megyehatárokon átnyúló fejlesztési együttműködési lehetőségekről szólt Magyar Anna, a Csongrád megyei közgyűlés elnöke. Mint mondta: a megyehatárok "nem vasból vannak", ahogy a természeti tényezők átfedik a megyéket, úgy a területfejlesztésben is nagyon sok a hasonlóság. Hozzátette: mind a három megye határ mellett fekszik, ezért külső kapcsolatrendszerükben is hasonló együttműködést érdemes kidolgozni.
   
"A három megye Európa térképén a periférián található, amit úgy lehet sikeresen áthidalni, ha a szomszédos román és szerb térségekkel együttműködünk a fejlesztésekben" - mondta Magyar Anna. Hozzátette, hogy Európa déli nyitása érdekében plusz EU-forrásokat tudnak közösen lehívni a közös fejlesztési célok érdekében.
   
Bányai Gábor, a Bács-Kiskun megyei közgyűlés elnöke azt hangsúlyozta: az infrastruktúrában sok a közös cél, hiszen akkor van értelme az út-, közmű- és energetikai fejlesztéseknek, ha azok folytatódnak a megyehatárokon túl. Hangsúlyozta, hogy a Tisza szabályozása, duzzasztása a térség gazdasága és felzárkóztatása szempontjából kiemelt feladat.
   
Az elnök szólt arról is, hogy a 2007-2013 közötti területfejlesztési programok kidolgozásakor a megyéket senki nem kérdezte, a jövőben azonban a megyei programok segítségével van esély előrelépni a vidékfejlesztésben, a falvak és városok közötti területi különbségek kiegyenlítésére.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések