ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Kevesebb pénzből nem lehet több Európát építeni!

Két fontos költségvetési témában szavazott ma az Európai Parlament plenáris ülése. A képviselők a 2013-as uniós költségvetés parlamenti olvasatáról és a 2014-2020-as pénzügyi kerettervhez kapcsolódó időközi jelentésről szavaztak, mindkét esetben megerősítették: kevesebb pénzből nem lehet több Európát építeni.
Létrehozva: 2012. október 23., 18:47
nyomtat küld

Az Európai Parlament saját olvasatában a 2013-as kötelezettségvállalások szintjét 151,1 milliárd euróban, a kifizetések szintjét 137,9 milliárd euróban határozza meg, ez a közösségi GNI 1,13% illetve 1,03%-át jelenti. Ezzel a Parlament kötelezettségvállalásokban 1,5 milliárd euróval, kifizetésekben 5,3 milliárd euróval adna többet 2013-ban közösségi célokra a Tanácshoz képest.

A szavazás során megerősítettek -  eredetileg Surján László által benyújtott - több, Magyarország számára fontos módosító indítványt, amelyek kutatás-fejlesztésre, az uniós szomszédságpolitikára, a határőrizet erősítésére és az iskolatej programra adnának több forrást. A kohéziós politika területén a képviselők jóváhagyták a Költségvetési Bizottságban Surján László és Salvador Garriga által javasolt emeléseket, amelyek a Tanács javaslatánál 1,6 milliárd euróval adnának többet. A kereszténydemokrata képviselő a szavazást követően ismételten hangsúlyozta: "Ez az emelés Magyarországon főképpen a Kohéziós Alapból megvalósuló beruházásokat, a közép-magyarországi régiót és a határon átnyúló együttműködéseket érintheti, melyek költségvetési sorait megvágta a Tanács. Szerencsére, a többi régiónkat érintő konvergencia programok forrásait egy magyar-lengyel kormányzati összefogás a Tanácsban már korábban megvédte."

Az Európai Parlament szavazását követően október 26-án egyeztető tárgyalás kezdődik a Tanáccsal, amely várhatóan november 9-én zárul. A 27 fős parlamenti delegációnak tagja lesz Surján László is.

A mai napon a képviselők ugyancsak nagy többséggel elfogadták a 2014-2020-as pénzügyi kerettervhez kapcsolódó időközi jelentést. Surján László kiemelte: a kohéziós politika "barátainak", így Magyarországnak is kiemelten fontos, hogy az időközi jelentés megerősíti: az uniós kohéziós politika a befektetések, a fenntartható növekedés és a versenyképesség stratégiai eszköze, továbbá az európai szolidaritás fő pillére. Az Európai Parlament ragaszkodik ahhoz, hogy ez a terület stabil, szilárd és fenntartható pénzügyi keretre támaszkodjon és a finanszírozást legalább a 2007–2013 közötti időszak szintjén tartsák.

A többéves pénzügyi keretterv fő számairól először a novemberi Európai Tanács ülésen vitáznak majd az állam- és kormányfők. Megállapodásukat a Lisszaboni Szerződés alapján tanácsi rendeletbe foglalják, amelynek végleges elfogadásához az Európai Parlament képviselői többségének egyetértése is szükséges.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések