ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Meddig tűri még az Európai Bizottság a diszkriminatív Benes-dekrétumokat?

Bagó Zoltán fideszes, Mészáros Alajos felvidéki (MKP) és Tőkés László erdélyi (EMNP) európai parlamenti képviselők írásbeli kérdést intéztek az Európai Bizottsághoz a Benes-dekrétumok ügyében. A dokumentumban a képviselők rámutatnak: a diszkriminatív jogszabályokat Szlovákia 2007-ben megerősítette, ezért az Európai Bizottságnak fel kell lépnie azokkal szemben.
Létrehozva: 2012. október 26., 12:03
nyomtat küld

A képviselők beadványukban felhívták a figyelmet: Szlovákiában a hírhedt nürnbergi törvények logikáját idéző jogszabályok vannak mind a mai napig hatályban. A dokumentumban a néppárti politikusok bemutatják a vonatkozó jogszabályi hátteret és emlékeztetnek: a szlovák parlament 2007. szeptember 20-án elfogadott határozatával megkérdőjelezhetetlennek, megváltoztathatatlannak és sérthetetlennek nyilvánította a kollektív bűnösség és faji megkülönböztetés elvét érvényesítő Benes-dekrétumokat.

Az írásbeli kérdés ugyanakkor felhívja a figyelmet: a nemzetközi jogi alapelvek, az emberi jogi egyezmények, valamint a Lisszaboni Szerződés és az Európai Unió Alapjogi Chartája mellett az Európai Parlament által megalkotott számtalan jelentés és állásfoglalás is külön megerősíti a diszkrimináció tilalmának elvét.

A három magyar európai parlamenti képviselő a levélben leszögezi: Nem elfogadható sem Szlovákia, sem az Európai Bizottság azon véleménye, hogy a Benes-dekrétumok történelmi dokumentumok, hiszen Szlovákia 2007-es határozatával élő jogrendszerének részévé tette a diszkriminatív szabályokat.

Bagó Zoltán, Mészáros Alajos és Tőkés László a beadványban ezért határozott kérdést intéz az Európai Bizottsághoz: Mikor kötelezi Szlovákiát arra, hogy helyezze hatályon kívül a diszkriminatív Benes-dekrétumokat?

Az Európai Bizottságnak két hónapja van a kérdés megválaszolására.

Háttér: Mint ismeretes, az EP Petíciós Bizottsága szeptember 20-án tárgyalta a Dr. Juhász Imre, Hahn-Seidl Alida és Bagó Zoltán által benyújtott petíciót a Benes-dekrétumok ügyében. A szakbizottság elutasította az Európai Bizottság jogi szolgálatának véleményét és nyitva hagyta a petíciót. Felszólította továbbá Szlovákiát, hogy hivatalosan nyilatkozzon a dekrétumok hatályosságát és érvényességét illetően, valamint döntés született egy hivatalos meghallgatás megrendezéséről a szlovák kormány képviselőinek részvételével.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések