ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Rogán: A múlthoz nem érdemes visszatérni

Nem érdemes visszatérni azoknak a kormányoknak a módszereihez, akik 2002 és 2010 között kivezették a gyerekek után járó adókedvezményt, és a gyerekes családok túlnyomó többségét megfosztották a támogatásoktól, ráadásul pont 2009-ben, Bajnai Gordon miniszterelnökségének idején érte mindez el a csúcspontját - jelentette ki Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője hétfői napirend előtti felszólalásában, a parlamentben.
Létrehozva: 2012. november 19., 14:26 | Utoljára frissítve: 2012. november 19., 17:09
nyomtat küld

Az elmúlt hét talán legfontosabb politikai vitája úgy hangzott: lehet-e a múlt alternatíva. Erről írtak a lapok, erről vitáztak az ellenzéki politikai erők, de ez volt a vitatéma a politikai pártokon kívül álló közéleti szereplők körében is – kezdte felszólalását Rogán Antal. Elmondta, meglátása szerint az már eldőlt, hogy az ellenzék túlnyomó többsége azon a véleményen van, hogy a múlt nem jelenthet alternatívát.

Rogán Antal napirend előtti felszólalása

Mi sok dologban nem értünk egyet itt, a parlamentben, nem értünk egyet a patkó két oldalán. Komoly vitáink vannak arról, hogyan lehet Magyarországon gazdasági növekedést teremteni, hogyan kell támogatni a családokat, vagy kell-e munka helyett segély, de egy valamiben egyet szoktunk érteni: olyan módszerekhez nem érdemes visszanyúlni, amelyek már egyszer elbuktak, bizonyították sikertelenségüket - fogalmazott.

Az ellenzéki politikai pártok azt is felemlegették az elmúlt héten, miért csökkent ebben az esztendőben Magyarországon a gazdasági teljesítmény. Jogos azon vitatkozni, hogyan változtathatunk ezen – mondta Rogán Antal. Kitért rá, az elmúlt 22 évben Magyarországon 2009-ben csökkent leginkább, közel hét százalékkal a gazdasági teljesítmény. A frakcióvezető rámutatott, ebben az időszakban Bajnai Gordon volt a miniszterelnök.

Fotók: fidesz.hu

Arról is érdemes beszélgetnünk, szükséges-e, hogy az ország szeptember 1-jével vállalja a pedagógusok béremelését, és megtehető-e, meg kell-e tenni, hogy ezt az emelést négy hónappal január elsejére halasszuk – tette fel a kérdést Rogán, rámutatva, olyan vita ez, amelyben „nagyon keményen csapnak össze egymással az érvek”. Hozzátette, „sokkal jobb vita ez”, mint az, amit 2009-ben „rapid módon” folytatott le a Parlament, amikor egyébként nem arról esett szó, hogy egy béremelést el kellene-e halasztani néhány hónappal, hanem arról, hogy elvesznek egyhavi bért a pedagógusoktól, és ezzel együtt minden közalkalmazottól, minden köztisztviselőtől. Ebben az időszakban is Bajnai Gordonnak hívták a miniszterelnököt – hangsúlyozta a Fidesz frakcióvezetője.

Úgy folytatta, fontos vita az is, hogyan kell küzdeni a munkanélküliség ellen, de - Rogán szerint - biztosan nem azokkal a múltbéli politikai és gazdasági módszerekkel kell felvenni a harcot ezzel a problémával, amelyek ahhoz vezettek, hogy hazánkban 2002 és 2010 között megduplázódott a munkanélküliség, amely Bajnai Gordon 2009-es kormányfői idején érte el csúcspontját. Ez is a múlt, amihez nem érdemes visszatérni – hívta fel a figyelmet a fideszes honatya.

Rogán Antal szerint arról is érdemes beszélgetni, hogy a családtámogatási módszerek közül melyek működőképesek, melyek kevésbé. Egy valami biztos: nem érdemes visszatérni azoknak a kormányoknak a módszereihez, akik 2002 és 2010 között kivezették a gyerekek után járó adókedvezményt, és a gyerekes családok túlnyomó többségét megfosztották a támogatásoktól, ráadásul pont 2009-ben, Bajnai Gordon miniszterelnökségének idején érte mindez el a csúcspontját. Hozzáfűzte: ekkor történt meg az, hogy a gyes és a gyed esetében is súlyosan szigorító intézkedések születtek.

Rogán Antal elmondta, foglalkozni kell azzal a kérdéskörrel is, mi tekinthető hiteles politikának és gazdaságpolitikának. Aláhúzta: érdemes felidézni, valóban hiteles volt-e az a kormányzati alternatíva, amelyik 2005-ben és 2006-ban azt ígérte az embereknek, hogy lesz adócsökkentés, hozott is ilyen intézkedéseket, aztán a választásokat követően mindegyiket visszavonta, sőt, adóemeléseket hajtott végre.

Valóban hiteles alternatíva az, amely 2002-ben is azt ígérte, hogy folytatódni fog a gyerekek után járó adókedvezmény, a lakástámogatás, és mindezt a választások után visszavonta? – tette fel a kérdést Rogán Antal. Azoknak a politikai erőknek, amelyek akkor kormányoztak, Bajnai Gordon a része volt, 2002 és 2006 között fontos kormányzati tanácsadóként, utána pedig a Gyurcsány-kormány minisztereként – mutatott rá a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője.

Jogos témafelvetés, ha itt, az Országgyűlésben is vitává tesszük azt, hogy lehet-e a múlt alternatíva. Azt gondolom erről egyszer már 2010-ben Magyarországon határoztak az emberek, és helyes, ha kimondjuk, ez a döntés arra  a kormányra és arra a személyre vonatkozott, akit Bajnai Gordonnak hívtak, és aki akkor a Magyar Köztársaság miniszterelnöke volt – zárta felszólalását Rogán Antal.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések