ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A nemzeti parlamentek nagyobb bevonására van szükség a válságkezelés során

A csütörtökön kezdődő Európai Tanácsülésről rendezett vitát az Európai Parlament szerdai plenáris ülése. Gyürk András a Fidesz európai parlamenti delegációjának vezetője szerint az uniós szinten meghozott gazdaságpolitikai döntések demokratikus legitimációjának erősítése érdekében a nemzeti parlamentek erőteljesebb bevonására van szükség. Bánki Erik hozzászólásában a magyar kormány által kötött stratégiai megállapodások jelentőségére hívta fel a figyelmet - közölte portálunkkal az Európai Néppárt magyar képviselőcsoportjának sajtóiródája.
Létrehozva: 2012. december 12., 15:54
nyomtat küld

Tájékoztatásuk szerint Gyürk András fideszes EP-képviselő a témával kapcsolatban beadott írásbeli hozzászólásában rámutatott: "abban egyetérthetünk, hogy a válságból kivezető út az integráció elmélyítésén keresztül vezet, ugyanakkor a jelenlegi kritikus helyzetben minden eddiginél fontosabb a polgárok bevonása a döntéshozatalba. Meggyőződésünk, hogy a gazdaságpolitikai döntések demokratikus legitimációja csakis a nemzeti parlamentek és az Európai Parlament erőteljesebb bevonása révén történhet, mivel bármely uniós megállapodás hitelessége és legitimitása, sőt, végrehajthatósága, azok polgárok általi támogatásán múlik". "A legitimációt erősíti az is, ha a közösen kialakított kereteken belül, az egyes tagállamok saját elképzeléseik szerint alakíthatják gazdaságpolitikájukat, és olyan megoldásokat alkalmaznak, amelyek illeszkednek egyedi gazdasági-társadalmi viszonyaikhoz" - hangsúlyozta Gyürk András.

A megállapodások hozzájárulnak hazánk versenyképességének növekedéséhez

Bánki Erik fideszes EP-képviselő írásbeli hozzászólásában a magyar kormány beruházás-élénkítő intézkedéseire hívta fel a figyelmet. "Magyarországon a kormány stratégiai együttműködési megállapodásokat köt a gazdasági teljesítményhez jelentős mértékben hozzájáruló cégcsoportokkal annak érdekében, hogy azok hosszútávon az országban maradjanak. Ezen megállapodások hozzájárulnak Magyarország versenyképességének és a magyar gazdaság teljesítményének növeléséhez" - mutatott rá. A kölcsönös bizalom révén javul a befektetői környezet, új munkahelyek jönnek létre, bővül a hazai kutatás-fejlesztési aktivitás, továbbá széleskörű beszállítói bázis nyílik a magyar kis- és középvállalkozói réteg számára. Az első együttműködési megállapodást 2012. július 20-án írta alá Magyarország miniszterelnöke. Azóta további fél tucat nagyvállalattal kötöttek egyezséget, sőt decemberben további két multinacionális vállalattal állapodik meg a kormány. Ezen dokumentumoknak köszönhetően a közeljövőben több tízmilliárd forintnyi beruházás valósul meg Magyarországon, és több ezer új munkahely jön létre. "Azt gondolom, ez kitűnő példa lehet egész Európában arra, hogyan tarthatjuk meg a nagyvállatokat, sőt hogyan ösztönözhetjük őket további beruházásokra" - fejtette ki Bánki Erik néppárti politikus.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések