ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Közszereplőnek nem szabad indulatból írni vagy nyilatkozni"

A közélet szereplőinek nem szabad indulatból nyilatkozniuk vagy írniuk – mondta Selmeczi Gabriella kedden, Bayer Zsolt egy a Magyar Hírlapban a napokban megjelent cikkével kapcsolatban, egy más témában tartott budapesti sajtótájékoztatón.
Létrehozva: 2013. január 8., 16:03 | Utoljára frissítve: 2013. január 9., 08:18
nyomtat küld

Bayer Zsolt újságíróként írta e sorokat egy független napilap véleményrovatában – hangsúlyozta a Fidesz szóvivője. Egy közszereplőnek nem szabad indulatból írni vagy nyilatkozni – mutatott rá, megjegyezve, hogy a Fidesz megérti bizonyos bűnügyekkel összefüggésben a társadalom indulatait.

A Bayer Zsolt Fidesz-tagságát firtató kérdésre reagálva Selmeczi Gabriella úgy fogalmazott: a kormánypárt minden esetben az alapszabályában foglaltak szerint jár el, így ha egy tag eljárást akar indítani a párton belül, megteheti, de egyelőre nem tud ilyenről beszámolni. Ugyanakkor arról is tájékoztatott, hogy öt párttag kezdeményezhet kizárást, azonban tudomása szerint eddig nem kezdeményezték ezt az eljárást sem.

Arra a felvetésre, hogy Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes egy hétfői tévéinterjúban elítélte Bayer szavait, Selmeczi Gabriella úgy reagált: Magyarországon szólás- és véleményszabadság van, "Navracsics Tibor elmondta a véleményét". Egy másik újságírói kérdésre, mely szerint több ellenzéki tömörülés bejelentette, tüntetni fognak a publicisztika miatt a Fidesz székháza előtt, Selmeczi Gabriella válaszában kifejtette: „mindenkinek joga van tüntetni, és szabadon véleményt nyilváníthat.

Ugyanakkor 2006 októbere után az MSZP-nek és a DK-nak nincs morális alapja, hogy emberi jogi kérdésekből, demokráciából oktasson bárkit is. Ugyanis ők voltak azok, akik a békésen ünneplő tömegre rárontottak – fűzte hozzá. Akkor Gyurcsány Ferenc volt a miniszterelnök, aki azóta lett nagyon érzékeny a demokráciára és az emberi jogokra” – emelte ki, megjegyezve, hogy Gyurcsányt Bajnai Gordon követte, akinek minden eszköze és lehetősége megvolt arra, hogy a 2006. őszi eseményeket kivizsgáltassa. „Ha valaki 2006-ban visszaélt az emberek által ráruházott hatalommal, és a saját népe ellen fordult, az jobb, ha most csöndben marad” – húzta alá a Fidesz szóvivője.

Selmeczi Gabriella összegzésében úgy fogalmazott: méltánytalan lenne egy újságíró publicisztikája kapcsán „nekünk azt a kényszert érezni, hogy fel kell sorolnunk újra meg újra, hogy e téren mennyi mindent tettünk”.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések