ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Magyar cégek legyenek a gazdasági élet főszereplői"

A Fidesz kiemelt célja, hogy a vezető szerep a gazdaságban a magyar kis- és közepes vállalkozásoké legyen – jelentette ki Selmeczi Gabriella, Puskás Imrével közösen tartott sajtótájékoztatóján, csütörtökön. Ugyanitt az Országgyűlés költségvetési és számvevőszéki bizottságának alelnöke hangsúlyozta: a tételes és a kisvállalati adó egyértelműen a cégek talpon maradását segíti.
Létrehozva: 2013. január 10., 15:34 | Utoljára frissítve: 2013. január 10., 16:49
nyomtat küld

A Fidesz szóvivője további célként jelölte meg, hogy a kkv-k által termelt haszon maradjon a cégeknél. Ugyanakkor felhívta arra is a figyelmet, hogy hazánkban a kkv-k adják a munkahelyek háromnegyedét. „Nagyon fontos, hogy a megtermelt profit maradjon magyar kézben, és az hogy magyar cégek legyenek a gazdasági élet főszereplői Magyarországon” – szögezte le Selmeczi Gabriella.

Selmeczi Gabriella és Puskás Imre sajtótájékoztatója

Lehetőségek a gazdasági környezet negatív hatásainak ellensúlyozására

Puskás Imre az egyéni vállalkozók és kisvállalkozások helyzetét értékelve emlékeztetett, hogy 2010-ben – a kormányváltás idején -, igen rossz gazdasági és költségvetési helyzeten volt az ország. Hozzátette, hogy igyekeznek olyan lehetőségeket teremteni a vállalkozások számára, melyekkel ellensúlyozhatók a kedvezőtlen gazdasági környezet hatásai.

Azzal kapcsolatban, hogy kik választhatják a tételes adót a fideszes képviselő elmondta: „ezek az emberek ott vannak a legkisebb településeken is a fodrásztól az ügyvédig”. Ezzel összefüggésben kifejtette: azokról az emberekről beszélünk, akik nem túl nagy bevétellel bírnak. Mint ismert: a tételes adózást azok az egyéni vállalkozók választhatják, akiknek éves bevétele hatmillió forint alatt van.

Puskás Imre kiemelte, hogy a tételes adózás bevezetésével hazánkban soha nem tapasztalt egyszerűségű adózási nemet választhatnak a vállalkozók. Hozzáfűzte, hogy a havi 50 ezer forint megfizetésével a vállalkozók minden egyes kötelezettségüket teljesítik a társasági adótól a szakképzési hozzájárulásig.

Fotó: fidesz.hu

A fideszes képviselő ennek kapcsán annak a reményének adott hangot, hogy az érintettek közül egyre többen fogják ezt a lehetőséget választani. Ugyanakkor azt is közölte, hogy eddig körülbelül 15 ezren választották ezt az adónemet, de a NAV honlapja szerint ez a szám napról napra növekszik. Puskás Imre mindezek kapcsán kiemelte, hogy a tételes adózásra bármikor áttérhetnek azok, akik teljesítik a feltételeket.

Január 15-ig választható a kisvállalati adó

A költségvetési és számvevőszéki bizottság alelnöke a kisvállalati adók kapcsán elmondta: ezen adózási formát azok a vállalkozások választhatják, amelyek maximum 25 főt foglalkoztatnak, valamint az éves árbevételük nem haladja meg az 500 millió forintot.

Puskás Imre ezzel összefüggésben kiemelte: e vállalkozások a magyar gazdasági életben meghatározó szerepet töltenek be. Hozzátette: e gazdasági társaságok szinte kizárólagosan magyar tulajdonban vannak, e társaságok érzékelhetően részt vesznek a helyi közösségek életében. Megjegyezte: ezek a vállalkozások nagyon sok embert foglalkoztatnak, ezért kiemelkedően fontos lehetőségeik bővítése.

A fideszes képviselő ugyanakkor emlékeztetett, hogy 2008-2010 között nagyon sok cég szűnt meg, amit többek közt a fentebb sorolt intézkedésekkel is szeretnének elkerülni. Közlése szerint e vállalkozások a 16 százalékos adókulcs megfizetésével valamennyi adózási kötelezettségüket teljesítik. Ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogyha egy vállalkozás árbevételéhez képest sok embert foglalkoztat, akkor mindenképp megéri áttérnie a kisvállalati adózásra, hiszen ezzel a munkáltatói terheket is kiváltja.

Ezzel összefüggésben arról is tájékoztatott, hogy a nemzetgazdasági tárca honlapján rendelkezésre áll egy kalkulátor, amellyel leellenőrizhető, hogy érdemes-e áttérni erre az adózási formára. Puskás Imre tájékoztatása szerint a kisvállalati adó választhatóságának határideje 2013. január 15.

A fideszes képviselő összegzésében annak a reményének adott hangot, hogy az említett két adónem lehetőséget teremt arra, hogy megtartsák munkavállalóikat a vállalkozások, valamint a beruházások adóleíráson keresztüli támogatásával fejleszthessenek. Hozzátette: ezek az adózási nemek egyértelműen a cégek talpon maradását segítik.

Bajnaiék ismét nyakig eladósítanák az országot
 
Kérdésre válaszolva Selmeczi Gabriella elmondta: a Fidesz társadalmi szerződést kötött a nyugdíjasokkal arról, hogy bárhogyan alakul is a gazdaság helyzete, a kormánytöbbség megvédi a nyugdíjak vásárlóértékét. "Minden más olyan javaslatot, amely ennél jobb, természetesen a Fidesz-frakció támogatni fog" - tette hozzá, megjegyezve: várják, lesz-e a kormánynak ilyen típusú javaslata.

Az Együtt 2014 választói mozgalom alkotmánytervezetét érintő felvetésre reagálva a Fidesz szóvivője hangsúlyozta: életveszélyes az említett alkotmánytervezet. Selmeczi Gabriella a tervezet kapcsán elmondta azt is, hogy az Együtt 2014 felpuhítaná az államadósság mértékére vonatkozó szabályozást, ami újra lehetőséget adna arra, hogy „az országot a nyakáig eladósítsák ismét”. Megjegyezte: a tervezetet a Fidesz a legradikálisabban elutasítja.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések