ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Több mint ezermilliárd pihenhet még külföldi számlákon

A kormány szerdai ülésén áttekintette a 2010 és 2012 között érvényben lévő adóamnesztiával kapcsolatos intézkedéseket. A kérdéses időszakban mintegy 67 milliárd forint került vissza az országba. Ezt Lázár János Giró-Szász Andrással közösen tartott sajtótájékoztatóján jelentette be.
Létrehozva: 2013. január 16., 14:47 | Utoljára frissítve: 2013. január 16., 17:33
nyomtat küld

A Miniszterelnökséget vezető államtitkár elmondta, hogy ez az összeg tíz százalék adó befizetése után kerül vissza a magyar gazdaságba. Lázár János az adóamnesztiával kapcsolatban megjegyezte, hogy az akció méltányos eljárást biztosított mindenki számára, aki valószínűsíthetően jövedelemoptimalizálás vagy adóelkerülés céljából elvitte a pénzét Magyarországról.

Lázár János és Giró-Szász András sajtótájékoztatója

Lázár János beszámolt arról is, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium arról tájékoztatta a kormányt: mintegy ezermilliárd forint lehet még külföldön, de egyes becslések szerint ez az összeg az 1500-2000 milliárdot is elérheti.

Nagy-Britanniában, Németországban és Ausztriában is folyik a külföldre vitt pénzek adóztatásának vitája – hívta fel a figyelmet, hozzátéve, hogy a nemzetgazdasági teljesítőképességet alapul véve hasonló összegeket állapítottak meg az említett országok.

Az államtitkár ezzel összefüggésben bejelentette, hogy a Miniszterelnökség, a gazdasági minisztérium és a Külügyminisztérium munkacsoportot hoz létre annak érdekében, hogy első körben Svájccal kezdjen egyeztetéseket a kimenekített jövedelmek ügyében. Lázár János megjegyezte, hogy a kétoldalú tárgyalásokat „kifejezetten német, osztrák és brit mintára” kívánják lefolytatni. A magyar kormány kérése elsősorban a teljes információ- és adatnyilvánosságra irányul, azaz azt szeretnék, ha a svájci bankok megismerhetővé tennék a magyar betétekre vonatkozó információkat.

Fotó: MTI - Beliczay László

Az államtitkár kitért arra is, hogy az így fellelt pénzeket visszamenőlegesen átlagosan 35 százalékos forrásadóval fogják sújtani. Ugyanakkor emlékeztetett, hogy két év átmenetet biztosítottak a méltányosság és a korrektség jegyében, és tízszázalékos adó mellett mindenki hazahozhatta a pénzét.

Svájc együttműködése nélkül elképzelhetetlen ezeknek a pénzeknek az adórendszerbe való bevonása – reagált egy újságírói felvetésre Lázár János. Ugyanakkor hozzátette, hogy egészen megdöbbentőnek tartaná, ha Svájc, mint állam, nem a transzparencia és átláthatóság oldalán állna. Az államtitkár ezzel összefüggésben megjegyezte: Svájc az elmúlt években azt bizonyította, hogy érdekelt bizonyos adatnyilvánosságban.

Egy másik, szintén a témában feltett kérdésre válaszolva Lázár János elmondta: érintett a kérdésben még néhány európai ország, azonban azoknál egyszerűbb lehet a helyzet, hiszen többségük tagja az Európai Uniónak. Ciprussal összefüggésben az államtitkár úgy fogalmazott: elengedhetetlen a kettősadóztatással kapcsolatos egyezmények felülvizsgálata. Lázár János ugyanakkor emlékezetett: „néhányan a magyar közélet zászlóvivői közül ciprusi offshore számlán látták pénzüket biztonságban”.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések