ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A kormány figyelemmel kíséri az MVM - Mal tárgyalásokat

A kormány továbbra is figyelemmel kíséri a tárgyalásokat, amelyeket az MVM Partner Zrt. folytat a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt.-vel, illetve a finanszírozó bankokkal annak érdekében, hogy a Mal fizetni tudjon az áramért - közölte Hegmanné Nemes Sára, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium vagyonpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön sajtótájékoztatón.
Létrehozva: 2013. január 31., 15:23 | Utoljára frissítve: 2013. január 31., 17:05
nyomtat küld

Február 1-jétől az állami tulajdonú MVM Partner szolgáltatja a villamos energiát a Malnak, a megállapodás a finanszírozó bankokkal való megegyezés nélkül is megszületett, így a hatezer embert foglalkoztató cég nem áll le áram hiányában - mondta el az államtitkár. A Mal minden eszközén jelzálog van, a szolgáltatásokért csak a finanszírozó bankok jóváhagyásával fizethet. A bankok nem mutattak kompromisszumkészséget, így egyelőre nincs megállapodás arról, hogy a Mal hogyan fizet majd az áramért - közölte Hegmanné Nemes Sára. Hozzátette: a tárgyalások folytatódnak, ezeket a kormány továbbra is kiemelt figyelemmel kíséri, és bíznak benne, hogy lesz megoldás.

A Mal korábbi áramszolgáltatója, az E.ON tavaly év végén bejelentette, hogy 30 napon belül leállítja a szolgáltatást, miután a cég nem fizetett, több milliárd forinttal maradt adós. Ha a Mal áram nélkül maradt volna, az a több ezer munkahely mellett a térség távhőellátását is veszélyeztette volna, és akár újabb környezeti katasztrófát is okozhatott volna a leállás - hangsúlyozta az államtitkár. A Mal magántulajdonú, de az ajkai térségben betöltött szerepe miatt volt különösen fontos, hogy megállapodás szülessen.

Az MVM januárban megkezdte a tárgyalásokat a szolgáltatás biztosításáról, de a magánpartnerek, a Mal és a bankok is folyamatos üzleti vitában voltak - fogalmazott az államtitkár. A kormány közvetített a felek között, megpróbálta az együttműködést előmozdítani. A bankok hozzájárulására szerdán estig vártak, de nem született kompromisszum. Ezért döntött úgy az NFM, hogy az áramszolgáltatás elindul február 1-jével, és a pénzügyi megállapodáshoz kapcsolódó szerződéses biztosítékokról folyatódnak a tárgyalások, erre egy hónapos haladék van - jelentette ki Hegmanné Nemes Sára.

A bankokkal ellentétben az áramszolgáltatók felelősen gondolkodtak és együttműködőek voltak - emelte ki az államtitkár. Elmondta azt is: az MVM piaci alapon, de nyereség nélkül szolgáltatja az áramot, plusz pénzt az állam nem fordított az ügyletre, illetve nem nyújtott biztosítékot.

A kormány részéről ez már a negyedik lépés. Először kiemeltté, majd stratégiaivá nyilvánította a Malt, illetve az ott lévő munkahelyeket. Ezután segített a Bakonyi Erőművel szemben fennálló tartozás miatti, majd most az áram biztosításával kapcsolatos helyzet rendezésében - emlékezetett Ékes József (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője, aki részt vett megegyezés létrehozásában. A képviselő szintén kiemelte, hogy az E.ON pozitív hozzáállásával segítette a megoldást.

(MTI - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések