ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Magyarország a megállapodás egyik legnagyobb nyertese

Magyarország az egyik legnagyobb nyertese az európai állam- és kormányfők kétnapos ülésén született, az Európai Unió hétéves költségvetését meghatározó megállapodásnak - áll a Fidesz európai parlamenti delegációjának az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
Létrehozva: 2013. február 9., 09:27
nyomtat küld

 A korábbi tervezethez képest mintegy 7 milliárd euróval javult Magyarország pozíciója. "Siker, hogy hazánk megőrizte a magyar gazdák számára folyósított agrártámogatásokat és az eredeti javaslathoz képest jelentősen nőtt a kohéziós források összege is" - olvasható a közleményben, amely hangsúlyozza, mindezt annak ellenére sikerült elérni, hogy a hétéves uniós büdzsé az eredeti európai bizottsági javaslathoz képest 73 milliárd euróval, 960 milliárd euróra csökken.
    
2014 és 2020 között mintegy 20,6 milliárd euró áll majd Magyarország rendelkezésére fejlesztési beruházásokra és munkahelyteremtésre, ami 2,3 milliárd euróval haladja meg az eredeti tervezetet. Az Unió által támogatott fejlesztések elszámolási szabályait is sikerült kedvező irányba terelni, "ennek köszönhetően pedig 2014-2020 között a magyar költségvetés pozíciója további, nagyjából 5 milliárd euróval javul" - tartalmazza a brüsszeli közlemény.
    
A legelső tervezet szerint Magyarország mintegy 30 százalékkal kevesebb fejlesztési támogatást kapott volna. Kiemelkedő siker ezért - áll a közleményben -, hogy ezt a 30 százalékos veszteséget a mai megállapodásban sikerült jelentősen csökkenteni: az Európai Bizottság eredeti javaslatához képest a megállapodás szerint 1,56 milliárd euróval több forrás áll rendelkezésre hat magyarországi régió számára. A Magyarország által lehívható GDP-arányos támogatás felső határának (2,5-ről 2,59 százalékra történő) módosításával pedig körülbelül 720 millió euróval javult a magyar pozíció. A Magyarország szempontjából kedvezőbb elszámolási szabályok - ÁFA elszámolhatóság és az uniós társfinanszírozási kulcs 75-ről 85 százalékra történő emelése - pedig körülbelül további 5 milliárd euróval javították a magyar pozíciót - hangsúlyozza a Fidesz európai parlamenti delegációja állásfoglalásában.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések