ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Németh: Lényeges a kultúrák közötti párbeszéd erősítése

Németh Zsolt külügyi államtitkár szerint Közép-Európának példát kell mutatnia a sokszínűség támogatásában, a térségben ugyanis a kultúrák sokfélesége jellemző, ezek mégis egységet alkotnak, mert szoros kapcsolatok vannak közöttük.
Létrehozva: 2013. február 22., 11:40 | Utoljára frissítve: 2013. február 22., 12:28
nyomtat küld

Idén Magyarország tölti be a Közép-európai Kezdeményezés (KEK) elnöki posztját, ezért pénteken nemzetközi konferenciát rendeztek a Magyar Külügyi Intézetben a közép-európai kulturális kapcsolatokról. A Külügyminisztérium parlamenti államtitkára azt mondta, a hasonló múlt, a hasonló problémák összekötik a régióbeli országokat, és a kultúra is fontos a térség meghatározásában, ezért lényeges a kultúrák közötti párbeszéd erősítése. A magyar külpolitikának fontos eleme a közép-európai térség és a kulturális sokszínűség támogatása, és ezek még nagyobb hangsúlyt kapnak idén, amikor közép-európai év van diplomáciában - mondta, utalva arra, hogy Magyarország nemcsak a KEK elnöki tisztét tölti be januártól, hanem júliustól a visegrádi csoportot (V4, Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia) is vezeti.
   
Úgy vélte, Közép-Európa azért küzd, hogy egyenlő partnernek tekintsék. A magyar álláspont szerint Közép-Európa intézményi szempontból a KEK és a V4 tagjai, amelyek Magyarország partnerei a térségpolitikai törekvései megvalósításában - mutatott rá. Hozzátette, ugyanakkor fontos a kulturális megközelítés is, mert bár ebben a tekintetben sokszínűek a térség országai, mégis egységet alkotnak, mert szoros kapcsolatok kötik össze őket.
   
Giorgio Rosso Cicogna, a KEK főtitkára hangsúlyozta, hogy Közép-Európa nagyon sokszínű, rengeteg a különbség az országok között, de közös céljuk a szoros együttműködés. Kifejtette, 18 tagja van a KEK-nek, és mindegyik országnak különböző a történelmi háttere, még ha vannak is hasonlóságok közöttük. Kis és nagy országok egyaránt vannak a tagállamok között, és eltérőek a gazdasági helyzetük szempontjából is. Kilenc ország közülük az EU tagja, továbbá vannak köztük tagjelöltek: olyanok, amelyek már nagyon közel állnak az unióhoz, és olyanok, amelyeknek hosszabb lesz az útjuk az EU-ig - sorolta a KEK tagjai közötti eltéréseket. A KEK-nek 18 ország a tagja: Albánia, Ausztria, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Fehéroroszország, Horvátország, Lengyelország, Macedónia, Magyarország, Moldova, Montenegró, Olaszország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia és Ukrajna. A KEK tagállamai közül kilenc tagja az Európai Uniónak, Horvátország pedig rövidesen csatlakozik.
   
Hammerstein Judit, az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkára szerint nem lehet csak földrajzi vagy politikai alapon meghatározni ezt a térséget, mert a kultúra is komoly összekötő erőt jelent az országok között. Hangoztatta, az együttműködés a kultúrában hozzájárulhat a térség országai közötti összetartozás érzésének erősítéséhez, a régió kultúráinak sokfélesége pedig mindegyik ország kultúráját gazdagítja.

(MTI - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések