Nyitrai Zsolt: Minden diktatúra maga a szélsőséges téboly
|
A kommunista diktatúrák áldozatainak állítottak emlékművet Füzesabonyban, amelyet Wittner Mária ötvenhatos szabadságharcos, országgyűlési képviselő, és Nyitrai Zsolt honatya avatott föl. |
Létrehozva: 2013. február 25., 17:54 | Utoljára frissítve: 2013. február 25., 17:57 |
nyomtat
|
küld
|
|
|
Az új emlékhelyen Nyitrai Zsolt országgyűlési képviselő azt hangsúlyozta, hatvanhat évvel ezelőtt a napnál világosabbá vált: a kommunisták nem ismernek sem Istent, sem embert. Ha hatalmi érdekeik úgy kívánják, bárkit félreállítanak és meghurcolnak, bárkinek elveszik a személyes szabadságát, és megfosztják alapvető jogaitól.
Majd így folytatta: ma Kovács Bélára emlékezünk, akit elhurcoltak otthonából a kommunista ügynökök. Sok-sok Kovács Bélára. Kovács Béla ugyanis egy volt a sok áldozat közül, és nem pedig az egyetlen. Egy a sokaságból, aki kiállt elvei, hite, meggyőződése, a magyar parasztok és a magyar emberek mellett.
Itt vagyunk, és itt van velünk Wittner Mária is – folytatta a szónok-, aki 1956-os szabadságharcosként a magyar közélet élő fáklyája. Sokszor eszembe jut, nemcsak az számít, az ember mit tud, vagy mit képvisel, hanem az is, kikkel a háta mögött küzd az igazságért. Az ő személyén keresztül képviselve van az Országgyűlésben az elveihez mindig hű polgár, a szabadságáért végsőkig küzdő magyar, a fiatal nemzedék történelmi tudatát formáló honanya.
Mindig legyen egy jel, ami emlékeztet
Nyitrai emlékeztetett arra is, hogy a kommunizmus áldozatainak emléknapját az első Orbán-kormány azért vésette a naptárba, hogy mindig legyen egy jel, ami emlékeztet: a magyar nép megszenvedte azokat az időket, de a magyarok nem felejthetnek. Heves megyében vagyunk – tette hozzá -, a megye másik szegletében van egy település, úgy nevezik, Recsk. Ezernyi jóravaló magyar büntetőtábora, ahová hazug ürüggyel, koholt vádak alapján, koncepciós pereket követően hurcoltak embereket kényszermunkára.
A fideszes politikus kifejtette: minden diktatúra életellenes, minden diktatúra hazug és rossz. Minden diktatúra maga a szélsőséges téboly, ezért mi, szabadságszerető magyarok, minden diktatúrát elutasítunk. Jöjjön akár jobbról vagy balról! A magyar diktatúrák találkozási pontja egy előbb nyilas pártház, majd kommunista karhatalmi kínzóhely. Ez a hely az Andrássy út 60, az egykori Terror Háza, ma már múzeum. Európa történelmi sebeinek megdöbbentő tükre ez a múzeum, mely vasajtó mögé zárja a XX. század szélsőséges diktatúráit. A képviselő végül arról szólt, hogy a politikai diktatúrák leomlásával új típusú rabságot terveznek az embereknek. Ez a pénzügyi rabság arctalanabb, alattomosabb, és talán kiszámíthatatlanabb. A modern pénzügyi világnak nem fontos sem az ember, sem haza. Mi, magyarok azonban a saját lábunkon állunk, és ragaszkodunk a szabadságunkhoz, mert ezt követeli tőlünk a múltunk – hangsúlyozta Nyitrai Zsolt.
Wittner: Az emlékezés mindannyiunk kötelessége
Ezt követően Wittner Mária köszöntötte a füzesabonyi megemlékezés résztvevőit. Az élő legenda, egykori halálraítélt ötvenhatos forradalmár felhívta a figyelmet arra, hogy az emlékezés mindannyiunk kötelessége, hiszen soha nem szabad elfelejtenünk az ismert és ismeretlen hősöket, akik életüket adták a magyar szabadságért. A megbocsátásról szólva pedig azt mondta: megbocsátani csak annak lehet, aki megbánta a bűneit, és bocsánatot kér. Aki ezt nem teszi meg, az nem kaphat feloldozást soha.
(fidesz.hu)