ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Az integráció lényegében Európa minden országának érdeke"

Vitaindító panelbeszélgetésre került sor 2013. március 6-án a Budapesti Corvinus Egyetemen "Mi lenne, ha nem lenne Európai Unió?" címmel. A rendezvény Az én Európám című országos kommunikációs kampány keretében valósult meg - írja szerdai közleményében a Külügyminisztérium.
Létrehozva: 2013. március 7., 09:08
nyomtat küld

Az eseményen Győri Enikő államtitkár, Szűcs Tamás, az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője és Györkös Péter, Magyarország EU melletti Állandó Képviseletének vezetője vett részt. Az előadókat és a hallgatókat Rostoványi Zsolt rektor köszöntötte.

Györkös Péter elmondta: az integráció lényegében Európa minden országának érdeke. Az uniós tagság legfontosabb eredményének az esélyegyenlőséget nevezte: hogy az egységes Európa a magyar állampolgároknak olyan lehetőségeket kínál, amelyekről az integráción kívül nem is álmodhatnánk. Most, a gazdasági válság alatt pedig az európai országok olyan problémákat és feszültségeket kezelnek egymás között a tárgyalóasztal mellett, amelyekre alig száz éve még a háború lett volna a válasz. E döntéseknél pedig mi magyarok is ott vagyunk.

Szűcs Tamás – saját egyetemi tapasztalatait is felidézve – elmondta: a rendszerváltás idején még természetesnek számított, ami ma Az én Európám című kampány egyik központi üzenete: hogy egyszerre vagyunk magyarok és európaiak, és hogy ez a kettő nem kizárja, hanem kölcsönösen erősíti egymást. Európának is fontos az integráció megőrzése, mivel néhány év múlva várhatóan egyetlen európai ország sem fog saját súlya alapján a világ tíz legnagyobb gazdasága közé tartozni.

Győri Enikő elmondta: ő is felnőtt fejjel élte meg a magyar demokratikus átalakulást, ezért meg tudja becsülni annak vívmányait. A mai euro-szkeptikusok viszont magától értetődőnek tekintenek olyan eredményeket, amelyek az Unió nélkül nem léteznének. Ennek fonákságát érzékeltetendő felidézte a Brian élete című film egy jelenetét, amelyben a római megszállás ellen konspiráló Júdea Népe Front gyűlésén felteszik a kérdést: mit adtak a megszállók Júdea népének? A kérdésre újabb és újabb vívmányok kerülnek szóba (csatornázás, gyógyászat, oktatás, bor, közrend, utak, vízvezetékek stb.) míg végül valaki megjegyzi: és békét is hoztak, de ezt a többiek mint demagógot lehurrogják. A rövid, gondolatindító előadásokat a hallgatókkal folytatott párbeszéd követte.

Az vitafórumot Bakos Piroska újságíró, egykori EU-elnökségi szóvivő vezette. Az én Európám című tájékoztató kampány az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete, Magyarország Külügyminisztériuma és az Európai Parlament Tájékoztatási Irodájának támogatásával valósul meg 2013. február 25. és március 25. között. A televíziós, rádiós és internetes megjelenések mellett a kampány keretében középiskolai és egyetemi előadásokra, vitafórumokra is sor kerül.

(MTI/OS-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések